Kuopion kaupungin virkamiehet ja teboil

Anonyymi

Kuopion kaupungin virkamiehet ovat omien sanojensa mukaan pitkän harkinnan tuloksena vuokranneet maa-alueen venäläiselle teboilille biojalostamoa varten. Alue sijaitsee strategisessa paikassa hyvine kulkuyhteyksineen Kallaveden rannalla! Teboil on lukoilin oligarkkien omistama, joka taas on rosatomin osa ja näin ollen suoraan ihmisiä Ukrainassa teurastavan putinin ja hänen hovinsa alainen organisaatio. Kuopion virkamiehet ovat kirjaimellisesti hyödyllisiä idiootteja putinin ja hänen oligarkkien masinoimalle hankkeelle. Kyseiset virkamiehet ovat joko raskaasti korruptoituneita tai täysin pätemättömiä luottamustehtäviinsä! He ovat päätöksineen turvallisuusriski Suomelle ja suomalaisille. Tämä hanke on ehdottomasti keskeytettävä kansallisen turvallisuuden takaamiseksi. Kansanmurhaa ja täysimittaista sotaa suorittavaa putinin organisaatiota ei saa päästää keskelle savoa sekaantumaan Suomen energiapolitiikkaan. Miten joku Kuopionkaupungin virkamiesryhmä voi olla noin edesvastuutonta päätöksissään? Euroopan demokratiat hankkiutuvat eroon energiayhteistyöstä venäjän kanssa mutta nämä putinille hyödylliset idiootit eibät tästä välitä! Tämä vuokrasopimus on mitätöitävä välittömästi. Alue on pakkolunastettava Kuopion virkamiehiltä ja teboililta!!!

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä vaahtoo järkiratkaisua vastaan!

      • Anonyymi

        Kuopion virkamiehet eivät kerro edes kuka on hankkeen takana! Kommentoija on valmis päästämään veristä sotaa käyvän myrkyttäjä-putinin rakentamaan biojalostamon Kallaveden rantaan. Ketjuhan menee, Teboil, lukoil
        rosatom ja putin! Virkamiehet YLE:n lähetyksessä päättivät vuokrasopimuksen solmimisesta tuntemattoman venäläisen omistajan kanssa pitkällisen harkinnan jälkeen. Missä maakuopassa nämä virkamiehet oikein lymyilevät. Haloo, Kuopion päättävät virkamiehet, vuokraajanne masinoi kansanmurhaa Ukrainassa. Tämä ei ole järkiratkaisu Suomen ja suomalaisten kannalta. Tämä ei ole vaahtoamista vaan faktaa!!!!!
        Kommentoijahan on yhtä usvassa, kuin Kuopiossa virkamiehet. Mitähän mieltä EU on näiden harkitsevien järjenjättiläisten päätöksestä. Ihan tiedoksi kynäilijälle, että Eurooppa pyrkii eroon energiariippuvuudestaan mielipuolisen venäjän suhteen. Kuopion luopiot näköjään ei! Ihme juttu että kyseinen tontti on erittäin strategisella paikalla. Viitaten loistaviin kulkuyhteyksiin. Maatie, rautatie ja syväväylät. Ota selvää asioista ennen kuin höpötät säälittäviä, yksinkertaisia mielipiteitäsi.


    • Anonyymi

      Puolustusvoimien Estettävä mikäli venäläistaustainen hanke.Rissala kivenheiton päässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      128
      11178
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10341
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8040
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6578
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      53
      5691
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      74
      5102
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      151
      4434
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      27
      4259
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      77
      4109
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      135
      3655
    Aihe