Sheriffi on luopio

Se kävi ilmi tuolta toiselta palstalta. Eikös olekin jehovat mukavaa?
5412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

on nimittäin vain yksi Jehova

Äänestä

Miten niin mukavaa?
Me JT:t emme ole varsinaisesti kovinkaan mukavia ihmisiä, mutta en usko Luopioiden olevan meitä mukavampia. He ovat pettäneet vanhempansa ja sukunsa sekä sisaruksensa ja lianneet ainutkertaisen sielunsa.

Äänestä
  • Sielu menee jehovan todistajissa. Maailman loppu ei olo tullut vaikka niin on ennustettu ja muutenkin mitään ei ole tapahtunut vaikka jehovat ovat ennustaneet niin. Jokaisella ihmisellä on mahdollisuus päästä taivaaseen. Ei ole mitään kiintiötä. Luopioilla on mahdollisuudet siinä missä muillakin. He eivät uskoneet keksittyjä oppeja. En voi ymmärtää kuinka joku voi vääristellä raamattua niin kuin jehovat. Pitäisi jokaisen tietää että eihän sellaisella mihinkään pääse.

    Äänestä

Voistiko perustella kantaasi?
Jehova on herra, minun uskoni häneen on järkkymätön. Minun ei tarvise perustella, sillä minä uskon.

Äänestä
  • Äskeinen oli nimimerkille ...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalle kirjoitti:

Se kävi ilmi tuolta toiselta palstalta. Eikös olekin jehovat mukavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu