Teettäisin proteesin toiseen alaraajaani.
Kas kun nivelrikko teki kävelemisen liian kivuliaaksi.
Nyt köyhänä rottana sain kunnalta 10x alennusta fysioterapiakäsittelyyn.
Vanhuuseläkkeelle juuri päästyäni voin kipuilla sen lyhyen aikaa näinkin. Olen aina ollut kova äijä urheilemaan ja liikkumaan.
Voisin uskoo, että näitä klenkkatapauksia on kymmeniä, ellei satojatuhansia maassamme.
Jos tulisin miljonääriksi lotterisysteemilläni, teettäisin tekojalan.
Anonyymi
1
142
Vastaukset
- Anonyymi
Hei aloittaja!
Kirjoituksessasi on paljon miettimistä! Jos oikeasti olisi varaa, niin olisi paljon mukavampaa teettää asiat täysin omalla rahalla kuin ruinata! Puhut asiaa! Olisi todella kivaa mennä yksityiselle lääkärille ja maksaa palkkio ilman kela korvausta ja mennä kelalle ja pyytää lasku kaikesta mihin he ovat antaneet apua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3662606Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata612085Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 1091435
- 771432
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861425- 271397
- 801277
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191273Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401126