Miten valtiovalta voisi estää uskonnon uhrien syntyä. Mitä tarkoittaa vaikkapa uskonnonvapauslain kohta ”Yhdyskunnan tulee toteuttaa tarkoitustaan perus- ja ihmisoikeuksia kunnioittaen.”?
Mm. näistä tulee alustamaan Uskontojen uhrien tuki ry:n aktiivijäsen. Tilaisuus on torstaina 9.6.2022. Alustus alkaa 18:30, paikalla on joku viimeistään kello 18.
Tapahtuma on uudistuneessa toimitilassamme Vapaaklubilla, joka löytyy osoitteesta Yliopistonkatu 58 B, Pienteollisuustalosta Tampere-taloa vastapäätä.
Tampere: Klubi-ilta 9.6.2022
40
1488
Vastaukset
- Anonyymi
Vapaaklubi vaikuttaa hyvältä. Toimitila eikä toimistotila.
Tämä siis viikon päästä.
- Anonyymi
Tämähän oli jo pari vuotta sitten.
- Anonyymi
Julkista keskustelua myös lisää.
- Anonyymi
Mites se syyrialainen tyttö?
- Anonyymi
Teki itsemurhan pedofilian vuoksi.
- Anonyymi
Jos kokee vapariyhdistyksessä painostusta, niin että mielen tasapaino alkaa horjua, niin voi ottaa yhteyttä Uskontojen Uhrien Tuki ry:hyn (UUT).
- Anonyymi
Msalo - illat Tre ovat selkeästi va-liiton parasta ulosantia, muut voisikin lopettaa, etupäässä lehden
"Merkittävin muutos tapahtui 1990-luvun alussa, jolloin sosialismia lakattiin tyystin tavoittelemasta. Historiaan jäivät sosialismin puolustajat SKP ja SKDL eli kommunistit ja kansandemokraatit. Niiden perintö siirtyi vasemmistoliitolle.
MAINOS (TEKSTI JATKUU ALLA"
Vasliitto on nykyisin lähinnä pskahuusintäyttäjä eduskunnassa eli turhaketakiainen. Sosialismin edistäminen on jäänyt muille Voima, va-liitto ... ja erilaiset somesosialistit ... - Anonyymi
Rahaa luvataan ja luvataan antaa kunhan pidät sinuun kohdistuneesta homoseksuaalisesta hyväksikäytöstä ja pikkutytön murhasta suusi kiinni, mutta eipä ole tullut.. ei latin latia. Sinänsä verirahaa.. jolla pelastettiin kokoomusjohtajan poliittinen ura.
- Anonyymi
Tiedä kuinka monta raiskattua pikkupoikaa sillä maakuntajohtajalla on ollut? Jos kaikki painetaan tuolla tavalla pimentoon niin huh huh. Siinä länsimainen oikeusvaltio saa kyytiä!
- Anonyymi
Murhia voi olla useampia. Mistä sen tietää mitä sieltä löytyy jos alkaisi penkoa ja pöyhiä.
- Anonyymi
Mistä sitä tietää kuinka monta uhria sillä Pirkanmaalaisella kokoomuspomolla on ollut. Jimmysetä.
- Anonyymi
Poika huutelee kadulla tytöntappajaksi vaikka tekijä on ollut jo 5-vuotiaasta lähtien jatkuneen pahoinpitelyn ja lapsen seksuaalisen hyväksikäytön vuoksi psykoosissa ja aivan sekaisin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poika huutelee kadulla tytöntappajaksi vaikka tekijä on ollut jo 5-vuotiaasta lähtien jatkuneen pahoinpitelyn ja lapsen seksuaalisen hyväksikäytön vuoksi psykoosissa ja aivan sekaisin.
Ja tämän huutelijan oma isä saattanut tekijän raiskaamalla tuohon tilaan.
- Anonyymi
Johtanut jo murhaan. Viestit vaan pois ja äkkiä. Herrat suuttuu!
- Anonyymi
Olen ollut sekaisin aivan pikkupojasta lähtien homoseksuaalisen hyväksikäytön vuoksi. Asia piti minulle korvata, mutta eipä ole maksettu mitään. Minua nimitettiin tytöntappajaksi ja kohdeltiin kuin täysjärkistä ihmistä vaikka olin oikeustoimikelvottomassa tilassa pahoinpitelyn ja seksuaalisen hyväksikäytön vuoksi, joka alkoi jo 5-vuotiaana. Asia luvattiin maksaa myöhemmin mutta en ole rahoja nähnyt.
- Anonyymi
Nämä pikkutytön murhaa ja 5-vuotiaan lapsen homoseksuaalista hyväksikäyttöä koskevat jutut liittyvät täysin Tampereen Suomalaiseen Klubiin eikä niillä ole mitään tekemistä Vapaaklubin tai muidenkaan yhdistysten kanssa.
Otsikko luettu väärin! - Anonyymi
Tämä Tampereen Suomalaisen Klubin toiminta on hyvin epäilyttävää ja hieman lapsellistakin.
Esivalta hoitaa esimiesvallan seuraukset. Sammuttaa palavat talot ja purkaa tikittävät pommit. - Anonyymi
Jos törkeät vakivaltarikokset voitaisiin aina käsitellä esimiesvallan voimin niin silloin nämä TSK:n herrat voisivat ajella mersuillaan ja raiskailla pikkupoikia kuin katolisen kirkon piispat välittämättä mistään mitään.
Törkeät lapsen seksuaaliset hyväksikäytöt, pedofiliat, henkirikokset ja murhat, voitaisiin aina käsitellä esimiesvallan voimin ilman virallista menettelyä ja syylliset päästä pälkähästä kunhan on Kokoomuksen jäsenkirja. - Anonyymi
Sitä on elinkautista tulossa ainakin kahdelle klubilaiselle. Ehkä kolmelle.
Rikosten avunanto murhaan ja yllytys murhaan on hiuksenhieno.- Anonyymi
Ero siis näillä kahdelle rikoksella on hiuksenhieno.
- Anonyymi
Tässä Tampereen Suomalaiseen Klubiin liittyvässä henkirikoksessa on kyse ns. homomurhasta. Kahta Klubin esimiestä epäillään yllytyksestä murhaan.
- Anonyymi
Tampereen poliisilla kaikki tiedossa.
- Anonyymi
MÄNTYSALO uutinen va-lehteen
Tämä menee läpi faktantarkastajalta va-lehteen
Valtion uutistoimisto Tass kertoo että
Ukraina desatanisoidaan irti saatanasta
В аппарате Совбеза РФ считают все более насущным проведение "десатанизации" Украины
https://tass.ru/politika/16150577
Venäjän federaation turvallisuusneuvoston koneisto pitää yhä kiireellisemmin Ukrainan "desatanisointia"
Turvallisuusneuvoston apulaissihteeri Oleksi Pavlov huomautti, että "Saatanan kirkko", joka on levinnyt kaikkialle Ukrainaan, on yksi Yhdysvalloissa virallisesti rekisteröidyistä uskonnoista.
MOSKVA, 25. lokakuuta. /TASS/. Ukrainan, jossa satoja lahkoja nyt toimii, "desatanization" on tulossa yhä kiireellisemmäksi, sanoi Venäjän turvallisuusneuvoston apulaissihteeri Aleksei Pavlov artikkelissaan aif.ru:lle . - Anonyymi
Tapahtuma on uudistuneessa toimitilassamme Vapaaklubilla, joka löytyy osoitteesta Yliopistonkatu 58 B, Pienteollisuustalosta Tampere-taloa vastapäätä
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Siellä voi uhrata oman ajattelunsa vapauden
VAPARIUS-USKONNON
♨️LIEKKIMALJA♨️
.......ALTTARILLE....... - Anonyymi
Henri Rusilan esimiesvallankäyttökokeeseen pakottamisesta ja siellä väkisin pitämisestä saattaa aiheutua vaikka poliisimurha!
- Anonyymi
"Miten valtiovalta voisi estää uskonnon uhrien syntyä"
Tällä hetkellä parhaiten asettamalla Israelin taloussaartoon. Mutta sitähän vaparit tietenkin vastustavat, Jorikin on kertonut, että juutalaisuus on ateistinen uskonto, jota tulee jokaisen ateistinkin ihailla. Vain kristillisyyttä tulee vastustaa ja sen vähenemisestä riemuita. - Anonyymi
Sointu Langilla, Erkki Uusi-Rauvalla ja Pasi-Heikki Rannistolla taitaa olla pää täynnä kusta. On se kumma kun ei maisteris- ja tohtoris-ihmiset osaa vastata puheluihin tai sähköposteihin. Muutenkin kummallinen kuppikunta koko Tampereen Suomalainen Klubi..
- Anonyymi
Ruotsalaisuutta vastaanko ne siellä taistelevat. Tunsin Tampereella syntyneen ruotsinkielisen naisen. Yksi parhaita tuttavuuksia koskaan, erittäin mukava ihminen. En edes tiennyt hänen taustastaan ennen kuin sen joku sivumennen mainitsi.
Myös miespuoliset ruotsinkielisestä taustasta tulleet työkaverit olivat mitä parhaita. Hauskoja ja tehokkaita.
- Anonyymi
Mikä tuo Suomalaisen Klubin juttu on olevinaan. Mitä siis on tapahtunut ja ketä joku nyt epäilee tekijöiksi?
Ei äkkiä löytynyt Murha.infosta eikä muualtakaan kuin kummallisia sirusia, joista on mahdoton päätellä mitään.- Anonyymi
TSK:n entinen jäsensihteeri Henri Rusila ei halua olla esimiesvallankäyttökokeessa mukana.
- Anonyymi
Vaikea on säätää vapaasti ajattelemalla varmasti niin, että osuu sydämeen.
- Anonyymi
Tampereen Suomalaisen Klubin entinen jäsensihteeri haluaa välittömästi pois esimiesvallankäyttökokeesta mutta häntä ei siitä pois päästetä.
- Anonyymi
Niin siis tarkoitat tätä Henri Rusilaa? Hän on tehnyt esimiesvallankäyttökokeesta satoja rikosilmoituksia mutta hänet pidetään siinä niistä huolimatta. Ilmeisesti hänet yritetään saada tekemään taas itsemurha. Sisä-Suomen poliisilaitos pitää hänet väkisin esimiesvallankäyttökokeessa ja samalla tekee hänestä huoli-ilmoituksia Pirkanmaan sairaanhoitopiirille. Häntä yritetään painostaa tappamaan itsensä ja samaan aikaan hänen painostajat tekevät näitä huoli-ilmoituksia.
Kieroa ja sairasta touhua!
- Anonyymi
Uskontojen uhrien tuki ry. ei tietääkseni ole kuitenkaan lähtökohdiltaan uskonnonvastainen kuten Vapaa-ajattelijat.
Näin on, sillähän oli puheenjohtajanakin evlut pappi jossain vaiheessa.
Lienee hyvä noin, molemmilla järjestöillä on oma kenttänsä. Ja voi sitä molempienkin jäsen olla.
- Anonyymi
Msalo on kotoisin Tygstumpista ja asuu TammerForssissa ja hän ei opeta mitään edes suomeksi mutta virkamiehenä häneltä vaaditaan
pakkoruotsin PR kieliitodistus
PR ei ole kieli vaan SFP: n ansaintalogiikka valtiontuen saamiseksi palkkoina ja etuoikeuksina
Vaatimus ei koske kehitysmaalaista, vaikka tämä olisi sivitymätön ja päälle lukutaidoton
momentissa säädetään, ei koske opiskelijaa, joka on saanut koulusivistyksensä muulla kuin suomen tai ruotsin kielellä- Anonyymi
Ps. Joku siis oli tavannut yleisellä paikalla Tammerforssissa ruotsinkielisen https://keskustelu.suomi24.fi/t/17438760/tampere-klubi-ilta-9-6-2022#comment-126385564
- Anonyymi
Henri Kaarle Kristian Rusila on esimiesvallan kenraalimajuri Henri Kaarle Kristian Rusila ja kaikille apparaateille siis oikea muoto heidän puhutella häntä on "Herra esimiesvallan kenraalimajuri!"!
Asia on sillä tavalla.
Eikä asia siitä miksikään muutu.
On mikä on,
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O452271Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on342073Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais2011611Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn651579Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok841359Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s01320- 141285
Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81281Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti191204- 151201