FIN-CZE MM-kisat

Anonyymi

Sveitsi varmisti A-lohkon ykkössijan ja Saksa kakkosijan, joten jos Tanska voittaa iltapäiväpelissä Slovakian varsinaisella peliajalla, Kanada jää neljänneksi. Suomi voi siten taktikoida iltapelissä häviämällä Tsekille, jolloinka Suomi ei voita B-lohkoa, eikä saa Kanadaa vastaansa. Ruotsi voittaa lohkon, jos Suomi ei ota kolmen pisteen voittoa Tsekistä.

Jos taas Tanska ei ota kolmen pisteen voittoa Slovakiasta, Kanada varmaan iltapelissä hoitelee Ranskan, nousten A-lohkon kolmanneksi. Sittenhän Suomen varmaan kannattaa taistella lohkovoitosta, koska onhan Tanska helpompi vastus kuin Kanada.

Eli pelisuunnitelma olisi, mikäli Tanska ottaa 3p klo 16.20 alkavassa matsissa betsata Tsekin suoraa voittoa Suomesta. Kerroin on aika mukava vähän alle neljä, mutta varmaan laskee iltaa kohti. Kysyttäviä?

Pelionnea, toivottavat täitäit

1

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tsekeille riittää tasapeli ja kohtaavat jatkossa Saksan.
      20€ tasapelille, kerroin 3,95

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      199
      4531
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3190
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2904
    4. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      74
      2792
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2776
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2625
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2361
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2139
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      116
      1347
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1138
    Aihe