Täytyy olla melkoisen typerä juntti joka vielä tarvitsee iltapäivälehtiä

Luulisi kansan jo sen verran sivistyneen että osaisi jättää iltapäivälehtien ostamisen sillä nehän ovat joka tapauksessa turhaa saastetta ja vain myrkyttävät mielen tekemällä rahvaasta kaunaisen ja kateellisen.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Hesariakaan ei kannata tilata, ekä Aamulehteä, ne on saman konsernin lehdet ja niissä on samat jutut. Toki kumpikin kertoo omista kaupunginosista, esm. Hervanta, Töölö.

Äänestä

Jäänne 1980-luvun alulta? Muuten teille nuoremmille tiedoksi että 1980-luvulla Kauppalehteä kutsuttiin "suomalaisen porvariston tissisanomiksi" ja sen lukijoita "tissi-ihmisiksi". Sitten taloudesta kiinnostuneet naiset puhdistavat lehdestä sen puolialastomat pimut. Nämä naiset olivat oikealla asialla kuten Jorma Reinin kuuluisa "kikkelikortti"-tapauskin osoitti. Se oli sitä juppiaikaa. Nyt iltapäivälehdet ovat joutuneet sotahullujen temmellyskentäksi joten eipä ole muodonmuutos ollut erityisen onnistunut.

Jumalan kosto iltapäivälehdille kyllä vielä tulee.

Äänestä

Tietääkseni iltapäivälehtien tyypillinen ostaja kuuluu ns roskaväkeen. Melkoinen osa myös eläkeläisiä. Nuoriso ei juuri ostele koska bussissa voi piiloutua muilta räpeltämällä kännykkää.

Äänestä

Erään kulttuuritapahtuman taiteellinen johtaja soitti minulle aikoinaan kiukkuiseen sävyyn ja moitti sitä , että olin arvostellut ko. tapahtumaa valtakunnallisessa iltapäivälehdessä, kun "sen kirjoituksen olisi voinut laittaa Ilmajoki-lehteen"...heh.

Äänestä

Hyvä kommentti,kansa alkaa heräämään.

Äänestä

Juu, täyttä pas**a.

Äänestä

Vieläkö niissä on se alaston kolmossivun tyttö? Poikamiehenä aina ostin lehden.

Äänestä
  • Kunnes havaitsit olevasi.....FAG! (TSOUKKI!)

    Äänestä

Ostajat yhä enemmän ns vanhoja pieruja tai sitten heikosti koulutettua rahvasta.

Äänestä

Putinin trollit ovat näköjään erityisen epätoivoisia tänään kun haluavat ettei kansa lukisi uutisia maailmalta.

Äänestä
  • Kuka on Putinin trolli?

    Äänestä

Kohderyhmä white trash -porukka.

Äänestä

Lehdistö tarvitsisi palstan erilaisille mielipiteille. Palstan nimi voisi olla vaikka Vastarannan Kiiski.

Äänestä
  • Tällaiset forumit on jo: Alfateevee, MV-lehti jne.

    Äänestä

Sensijaan kannattaa lukea rapsodiaa, mvlehteä, ossi tiihosta, ano turtiaista ja pienemmistä nimistä niina valtosta, heli rämäkköä, kotirouvia, jotka tietää kaiken kaikesta.
Niellä heidän juttunsa ilman kritiikin häivää ja levittää edelleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luulisi kansan jo sen verran sivistyneen että osaisi jättää iltapäivälehtien ostamisen sillä nehän ovat joka tapauksessa turhaa saastetta ja vain myrkyttävät mielen tekemällä rahvaasta kaunaisen ja kateellisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu