Liikennevalot Mustanmäen risteyksessä

Anonyymi

Nyt ei sitten vihreät pala jalankulkijoille ollenkaan, jos haluaa siinä kohdassa lahdentien yli.

4

813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eihän se mikään ihme ole, että Mäntsälä on niin takapajuiseksi vaipumassa ihan melkein joka asiassa, kun ihmiset eivät reagoi asioihin mitenkään.

    • Anonyymi

      Yritäppä saada järkeä isojen koulukolossien auki olo(aukaisun)järkeistämistä.Esim.kansalaisopiston iltatoiminnassa."portsarina"on jonkun oltava,että tunnille tulija pääsee sisälle.Ei riitä,että opettajalla on puhelin et joku juoksee avaamaan.Toisaalta paikkaa siirellään.Onkin jotan muuta.Painukaa perimpään nurkkaa jossa ei todellisuudessa ole mahdollista muuta kuin istuilla ja taas "portsarina"ovella ,että pääsee sisälle jos löytää joku oikean oven.
      Mikä näissä mättää nykypäivänä jos haluttaisi aidosti asiat hoitaa ellei tekniikka pelaa niin kunnan hoidettava maksullinen "portsari"vaikka keskeiselle paikalle joka juoksisi ovelta toiselle aukoilemassa.Vai onko kaikki kallista.Ei ihmistä vaan digi,digi,Etänä kuitenkin ovet suljetaan.Sinne ukko etään painelemaan nappuloita.Tätä se on "nykytekniikka"säästöt.

      • Anonyymi

        Niinpä. Työllisyyskin parantuisi, jos asioita hoidettaisiin livenä.
        Ajatelkaapa, jos pankitkin palaisivat palvelemaan asiakkaita ja konttorit olisivat joka paikkakunnalla.


    • Anonyymi

      Tänään ne toimivat jalankulkijoillekin. Kokeilin, kun ei ollut kiire.
      Tosi hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1382
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      647
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe