Millainen paikka Bostoninkaari on asua?
Bostoninkaari
3
1719
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu missä tarkemmin siellä. Alue kehittyy ja kasvaa koko ajan ja alueen sijainti on hyvä. Palvelut löytyy tarpeen mukaan kävelymatkan päästä, hyrylästä, järvenpäästä, tikkurilasta..stadiin ajaa omalla autolla tuosta 15min. Leinelä on lähin juna asema. Hyvää aluetta.
- Anonyymi
Lidl, Tokmanni ja Riihikallion Alepa on kävelymatkan päässä. Helsinkiin ja Hyrylään menevien bussien pysäkki on vieressä. Hyrylään kyllä pyöräilee, mutta on sinänsä melko kaukana. Lenkkimaastot voisi olla mukavammat, tosin nopeasti pääsee Riihikallionkin puolelle alikulusta.
Bostonissa on se kiva, että jos menee Helsinkiin, niin ei tarvitse kuin yhdet liikennevalot ja pääsee nopeasti moottoritielle ilman Hyrylän ruuhkia. Keravalle pääsee myös suoraan Tuusulan itäväylää.
Vaikka alue onkin teollisuusalueen vieressä, niin on ihan viihtyisää. Tosin Bostoninkaarella on ollut rakennustyöt jo pitkään käynnissä, kun on rakennettu talo kerrallaan. Näistä uusista rakennetuista tonteista yksi on ASO, kaksi vuokrataloyhtiötä, kaksi omistusrivitaloyhtiötä ja Bostoninkujalle rakennettiin omakotitaloja. - Anonyymi
Lenkkeilymaastot löytyy myös tuusulan urheilupuistosta joka on lähellä ja todella kaunista aluetta. Siellä on urheilukentät, useita jalkapallokenttiä, jäähalli, salibandy halli, tenniskenttiä sisällä ja ulkona, padel ja kuntosali tulossa. Paljon metsää ja huollettuja polkuja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1023542Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta93382Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää522392Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1002362Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten762362Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1412129HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364331929Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt401883Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin531869Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1181827