Ukrainan kansan pelastaa enää Naton eli

USAn joukkojen laajamittainen väliintulo.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4

Muutoin saamme seurata hidasta mutta varmaa ukrainalaisten kansanmurhaa, Hitlerin tavoitteisin aivan täysin verrattavaa.

USA on antanut Ukrainalle sotilasapua 3 kertaisesti sen mitä Eurooppa vaikka sodassa on kyse Euroopasta. Häpeä Euroopalle, kärvistellä näin syvällä Venäjän pelossa.

8

364

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkien Euroopan kansojen tuntema ja pelkäämä venäläinen höyryjyrä murskaa Ukrainan asevoimat hitaasti mutta varmasti. Sen pysäyttämiseen vaaditaan niin kova tulivoima, että Ukraina ei ikinä siihen kykene.

      Anni on oikeassa, Naton joukot tarvitaan, muu on silmänlumetta.

      • Anonyymi

        NATO EI TEE MITÄÄN !!!!!!!!!!!!!!!vaikka joka ainoa ukrainalainen tapettaisiin.


    • Anonyymi

      Pelastaisi kyllä mutta väliintuloa ei tapahdu vaikka kaikki 45 miljoonaa ukrainalaista tapettaisiin. USA ei kestä enää uusia sotaseikkailuja kun kaikissa aina lätty lätisee.

    • Anonyymi

      Anni se näkee ensimmäisenä noi tosiasiat. Nyt kaikki ovat Lännessä jo Annin linjoilla Bidenia lukuunottamatta.

      • Anonyymi

        Biden oli vanha horisko jo tullessaan valtaan 2021.

        ---Häpeä Euroopalle, kärvistellä näin syvällä Venäjän pelossa.-----

        Ryssän pelko on viisauden alku.


    • Anonyymi

      Voisiko Ukraina alentaa 27 v ikärajaa? Parempi olla rintamalla kuin teuraana.

    • Anonyymi

      Eurooppalaisia joukkoja ei ole.

    • Anonyymi

      Näin juuri, paitsi ettei mitäään NATO taistelujoukkoja ole tulossa Ukrainaan, eikä niitä siellä edes tarvita. Venäjän hyökkäysvoima alkaa olla jo pikkuhiljaa ukrainalaistenmurskaamaa, joten jos ei trump pelasta Putinin rosvojoukkoa piakkoin niin Venäjä ei kestä enää kuin tämän vuoden tätä selkäsaunsaa mitä ovat saamassa tuolla.

      Venäjän sotiminen Ukrainassa on kaikkien oppikirjojen ja järjen vastaista, eihän mikään nykyaikainen armeija taistele tuolla tavalla , johan tuossa ryssän sotimisessa olisi naurussa pitelemistä JOLLEI se heidän hulluutensa tuottaisi niin paljon siviiliuhreja..

      Putinin rosvojoukolle on vain yksi syy jatkaa, sillä heillä ei ole mitään muuta mahdollisuutta, selvitäkseen hengissä tekemästään tyhmyydestä.

      Toivoa nyt vain sopii että länsi kerrankin ymmärtäisi lukea läpi ryssän blufffin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7512
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      77
      853
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe