USAn joukkojen laajamittainen väliintulo.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4
Muutoin saamme seurata hidasta mutta varmaa ukrainalaisten kansanmurhaa, Hitlerin tavoitteisin aivan täysin verrattavaa.
USA on antanut Ukrainalle sotilasapua 3 kertaisesti sen mitä Eurooppa vaikka sodassa on kyse Euroopasta. Häpeä Euroopalle, kärvistellä näin syvällä Venäjän pelossa.
Ukrainan kansan pelastaa enää Naton eli
8
324
Vastaukset
- AnonyymiKaikkien Euroopan kansojen tuntema ja pelkäämä venäläinen höyryjyrä murskaa Ukrainan asevoimat hitaasti mutta varmasti. Sen pysäyttämiseen vaaditaan niin kova tulivoima, että Ukraina ei ikinä siihen kykene. 
 Anni on oikeassa, Naton joukot tarvitaan, muu on silmänlumetta.- AnonyymiNATO EI TEE MITÄÄN !!!!!!!!!!!!!!!vaikka joka ainoa ukrainalainen tapettaisiin. 
 
- AnonyymiPelastaisi kyllä mutta väliintuloa ei tapahdu vaikka kaikki 45 miljoonaa ukrainalaista tapettaisiin. USA ei kestä enää uusia sotaseikkailuja kun kaikissa aina lätty lätisee. 
- AnonyymiAnni se näkee ensimmäisenä noi tosiasiat. Nyt kaikki ovat Lännessä jo Annin linjoilla Bidenia lukuunottamatta. - AnonyymiBiden oli vanha horisko jo tullessaan valtaan 2021. 
 ---Häpeä Euroopalle, kärvistellä näin syvällä Venäjän pelossa.-----
 Ryssän pelko on viisauden alku.
 
- AnonyymiVoisiko Ukraina alentaa 27 v ikärajaa? Parempi olla rintamalla kuin teuraana. 
- AnonyymiEurooppalaisia joukkoja ei ole. 
- AnonyymiNäin juuri, paitsi ettei mitäään NATO taistelujoukkoja ole tulossa Ukrainaan, eikä niitä siellä edes tarvita. Venäjän hyökkäysvoima alkaa olla jo pikkuhiljaa ukrainalaistenmurskaamaa, joten jos ei trump pelasta Putinin rosvojoukkoa piakkoin niin Venäjä ei kestä enää kuin tämän vuoden tätä selkäsaunsaa mitä ovat saamassa tuolla. 
 Venäjän sotiminen Ukrainassa on kaikkien oppikirjojen ja järjen vastaista, eihän mikään nykyaikainen armeija taistele tuolla tavalla , johan tuossa ryssän sotimisessa olisi naurussa pitelemistä JOLLEI se heidän hulluutensa tuottaisi niin paljon siviiliuhreja..
 Putinin rosvojoukolle on vain yksi syy jatkaa, sillä heillä ei ole mitään muuta mahdollisuutta, selvitäkseen hengissä tekemästään tyhmyydestä.
 Toivoa nyt vain sopii että länsi kerrankin ymmärtäisi lukea läpi ryssän blufffin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset615171
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut343779
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti723523
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1052877
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral942752
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302710
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa131961
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161736
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2211583
- 1561384