Keskustassa juopotellaan

Ennen kuutta ja sadetta kävelin keskustassa, ihmisiä Hämeenkadulla ja keskustassa vähän mutta silti silmiinpistävän paljon syrjäytyneitä känniläisiä. Kirkkopuistosta näyttää tulleen aivan pohjalla olevien nuorten hengailupaikka. Valvookohan siellä virkavalta koskaan mitä siellä puistossa touhutaan. Kun pääsin kotiin alkoi kunnon sade😁 Sade on hyvä poliisi.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Känäävät ja syrjätyvät vanhukset,Myös yksin asuvat naiset varinaisella eläkkellä tai sairaseläkellä ! Mutta kotinsa on heille tullut viinin kiittaaminen humalaan asti kotinsa.Sentään pois ulkoa,pilossa kaappi juoppoina.Joka tietysti heitä valvottaa ja saa kärsimän unettomuutta.Mutta sytävät usein miten unetomuudesta ,hirveitä meluavia naapureita ja niiden lapsia yöllä.Vie yö unet.

Äänestä
  • Kännäävät ja syrjätyvät vanhukset, myös yksin asuvat naiset, varsinaisella eläkkellä tai sairaseläkellä! Mutta kotiinsa on heille tullut viinin kittaaminen humalaan asti. Sentään pois ulkoa, piilossa kaappijuoppoina, mikä tietysti heitä valvottaa, ja saa kärsimän unettomuudesta. Mutta syyttävät usein unettomuudesta hirveitä yöllä meluavia naapureita ja niiden lapsia. Vie yö unet ja kirjoitustaidon.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kännäävät ja syrjätyvät vanhukset, myös yksin asuvat naiset, varsinaisella eläkkellä tai sairaseläkellä! Mutta kotiinsa on heille tullut viinin kittaaminen humalaan asti. Sentään pois ulkoa, piilossa kaappijuoppoina, mikä tietysti heitä valvottaa, ja saa kärsimän unettomuudesta. Mutta syyttävät usein unettomuudesta hirveitä yöllä meluavia naapureita ja niiden lapsia. Vie yö unet ja kirjoitustaidon.

    eläkkellä... sairaseläkellä... kärsimän... yö unet.
    Pata kattilaa soimaa. Kirjoitustaidoton kumpainenkin.

    Äänestä

Ne on sdp eikä keskusta. Sdp on tuhonnut maatamme keskustan hyväksynnällä.

Äänestä

Poliitikot, päättäjät ja johtajat ovat tuhonneet koko planeetan.

Äänestä

Aina paikkaansapitämätön esitys. Hyvinvointiyhteiskunnassa/maassa ei voi olla mainitun kaltasia tilanteita.

Äänestä

Anna niiden syrjäytyneiden känniläisten olla ja elää omaa elämäänsä. He eivät yleensä ole väkivaltaisia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen kuutta ja sadetta kävelin keskustassa, ihmisiä Hämeenkadulla ja keskustassa vähän mutta silti silmiinpistävän paljon syrjäytyneitä känniläisiä. Kirkkopuistosta näyttää tulleen aivan pohjalla olevien nuorten hengailupaikka. Valvookohan siellä virkavalta koskaan mitä siellä puistossa touhutaan. Kun pääsin kotiin alkoi kunnon sade😁 Sade on hyvä poliisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu