RUOTSISTA kysymys....

miksi se on niin vaikea asia tunnustaa että Ruotsi nyt vaan on parempi ku muut ?

:O
5490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

haista vittu

Äänestä

en tiedä parempi kun muut mutta olin kyllä svedujen puolella tuossa kanadapelissä.

Äänestä
  • GO SVERIGE GO!!!!!

    Äänestä

  • Ja minä taas olin täysin kanadan puolella. Eikä kanada ollu hyvä siinä pelissä. 2 erässä viim. 10 min ainakin ne luisteli vain laiskasti kiekon perässä. Ei ollu kunnon vedossa.

    Äänestä

Eipä siinä oo paljoo selittelyä. Kanada-peli oli huikea näytös. Näki, että ruotsalaiset olivat ottaneet ihan kaiken itestään irti. Jokainen kuin suihkussa juuri ollut. Tolla asenteella se mestaruuskin voi olla mahdollinen. Tuota taustaa vasten Suomen tappio Ruotsille ei enää niin katastrofaaliselta tunnukaan:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hennaVee kirjoitti:

miksi se on niin vaikea asia tunnustaa että Ruotsi nyt vaan on parempi ku muut ?

:O

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu