Oma Katsomo mm kisoissa

Oliko demareilla oma Katsomo jääkiekon mm kisoissa, näytti olevansanna, Ilmari ja muutama muu demari.
Maksettiinko puolue tuista vai oikein pm kansliasta?

On se hyvä, että suhteellisuuden tajua on - kännissä urheilua katsomassa.
589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Demareiden ongelma on, kun niiltä loppuu muiden rahat. Tästä voi päätellä paljon.

Äänestä

Hölmö Sanna imuiroi viiniä huiviin konkurssi ukkonsa kera.

Äänestä

Sanna sai tuotua käsilaukkunsa myös lätkäpeliin. Oli Bile-Ilmarille silmänruokaa.

Äänestä

Eihän sanna rikkonut lakia viinilasin kanssa, mutta jos olisi ollut joku muu niin siitä olisi demarit nostaneet metelin ja vaatinee vähintään erottamista.

Äänestä
  • Jos joku muu olisi heilunut viinilasin kanssa siellä niin twitterikommunistit ja demlat kiehuisi jo loiskiehunnassa kaikilla palstoilla ja pääuutislähetyksissä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oliko demareilla oma Katsomo jääkiekon mm kisoissa, näytti olevansanna, Ilmari ja muutama muu demari.
Maksettiinko puolue tuista vai oikein pm kansliasta?

On se hyvä, että suhteellisuuden tajua on - kännissä urheilua katsomassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu