Jumala oletko sinä surullinen?

Kun euroopassa monet ovat hylänneet sinut ja kääntäneet sinulle selkänsä ja lähteneet pois luotasi, vaikka sinä tarjosit iankaikkista elämää Pojassasi Jeesuksessa Kristuksessa, ja vaikka sinä annoit paljon kaikkea maallista hyvää, mitä elämään tarvitaan?

Jumala: Kyllä olen todella murheellinen, sillä minulle on kaikkein ikävin asia, kun ihminen, jonka olen luonut ja valmistanut kääntää minulle selkänsä ja hylkää minut ja hylkää iankaikkisen elämän minun luonani.

Minä (Jumala) teen kaikkeni, että ihminen ymmärtäisi, että rakastan häntä aivan valtavasti ja siksi haluaisin viettää hänen kanssaan iankaikkisuuden, mutta olen antanut luomalleni ihmiselle vapauden haluaako hän viettää kanssani iankaikkisuuden vai ei. Minun luonani iankaikkisuudessa ei ole enää kärsimystä eikä murheita, siellä on iankaikkinen ilo ja elämän todellinen yltäkylläisyys.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jumala, miksi on Euroopassa nyt tuo kauhea sota?

Siksi, kun ihmiset kääntävät minulle selkänsä ja hylkäävät minun rakkauteni, he hylkäävät myös ne ohjeet, jotka minä olen sanassani, Pojassani Jeesuksessa Kristuksessa antanut ihmisille, että hekin rakastaisivat toisiaan, eivätkä vahingoittaisi toisiaan. Ihmiset heittävät minun Poikani Jeesuksen Kristuken sanat roskikseen ja ajattelevat itse tietävänsä paremmin, miten pitää elää, siksi he uppiniskaisuudessan ajautuvat kauheisiin tekoihin.

Äänestä

Jumala, miksi sinä et puutu noihin kauhistuttaviin tekoihin, mitä sodassa tehdään toisille ihmisille?

Minä (Jumala) olen määrännyt oikeudenistunnon päivän ja silloin jokainen minut hyljännyt joutuu tuomiolle ja minun tuomioni on oikea. Sitä ennen ihminen saa tehdä pahaa, jos hän on valinnut pahan, eikä halua tehdä hyvää. Minä itken jokaisen kärsivän kanssa, mutta ihmisten on nähtävä, mihin minun Poikani Jeesuksen Kristuksen hylkääminen johtaa vääryyden vallassa olevat ihmiset. Kun ihmiset näkevät tuon syyttömien ja viattomien ihmisten järkyttävän kohtalon, ehkä he silloin kääntyvät huutamaan avuksi minua ja minä tahdon auttaa heitä, jos he kunnioittavat minua ja kääntyvät koko sydämestään jälleen minun puoleeni.

Äänestä
  • he kunnioittavat minua ja Vääntyvät koko sydämestään jälleen minun Suoleeni.

    Ja Lisään edelliseeni että kun Jumala joutuu tuomiolle kyllä ne Kristityt hänet tuomitsevat

    Kun on paistettu rapeaksi Helvetin liekeissä tämä Jumala ja sotien sallia, niin kaikki haluaa koipipalan vertaa Raamatu fedistit "veren ja lihan syönnistä"

    Kyllä Kristityt ovat Kristi Kretkiään tehnyt aina, ja nytkin kohteetna Ukraina.

    Persesksia haluava piilorunkkari Jumala.

    Äänestä

  • Lisään vielä edelliseni : 30.05.2022 21:45
    Jumalalle paras puku on Seppuku

    kun Japanissakin epäonnistuneet Herrat sen saivat
    kun olivat sentään MIEHIÄ
    eivätkä HIIRI kun tämä kaikkivoipa Pelkuri Jumala

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lisään vielä edelliseni : 30.05.2022 21:45
    Jumalalle paras puku on Seppuku

    kun Japanissakin epäonnistuneet Herrat sen saivat
    kun olivat sentään MIEHIÄ
    eivätkä HIIRI kun tämä kaikkivoipa Pelkuri Jumala

    Olet sairas, kannattaa hakeutua hoitoon.
    Ei normaali ihminen tuollaisia kirjoittasi, mutta riivattu kirjoittaisi.

    Äänestä

Mutta niin se ennustettiinkin, että niitä on vähän jotka pelastuvat.

Onko se surullinen asia, hieman, mutta ne jotka ovat valinneet pahan, heitä kohtaan tuntee enemmän vihaa kuin surua.
Ei sellaisia osaa edes ymmärtää, ei tunne heitä kohtaan yhtään sympatiaa.
Sen verran vaan heillekin täytyy sanoa, että ei se ollut ikuinen tuomio, mutta he tekivät siitä sellaisen itselleen.

Nyt on se viimeinen aika, mutta maalle kävi vähän huonosti.
Katsos kun muutamat kirjoitukset antavat vaihtoehdon valita ja tämäkin maa valitsi väärin. laittomuuden.

Sen tähden myös on pimento tapahtumista, monet ennustetut ja profetoidut tapahtumat ja odotetut asiat voivat muuttua todella paljon ja jäävät jopa saamatta.
Kaikki hinta tietenkin vaaditaan niiltä laittomuuden palvelijoilta.

Äänestä
  • Mikä tekee uskovaisesta noin synkän? Eikös uskon pitäisi olla iloinen asia?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä tekee uskovaisesta noin synkän? Eikös uskon pitäisi olla iloinen asia?

    Synkkä aika laittomuuden palvelijoille.
    Meillä uskovilla on jo sinetti ja lopunajan tapahtumat on käynistyneet, joten me olemme hyvällä mielellä.
    Usko oli iloinen asia meille, se pelasti meidät.

    Äänestä

Ai, nyt kelpaa jo Jumalakin, mutta vain syyttäen Häntä ihmisten omista teoista.
Muistakoon kukin omat tekonsa, sodan ja vihan puolesta.

Meillä oli rauha vielä tämän vuoden alussa. Mitä sinä teit rauhan puolesta? Nimitit rauhanpuheita Venäjän trollien disinformaatioksi. Yhdessä muiden samanhenkisten kanssa levitit omaa ryssävihaasi ja puheillasi / kirjoituksillasi lietsoit Suomen rikkomaan hyvät ja lujat rauhansuhteensa Venäjän kanssa. Jokaisen omat sanat todistavat hänestä itsestä.

Ne on nyt rikki ja Suomi on sodassa Venäjää vastaan.
Näin te halusitte, huusitte sodan puolesta.

Ei kannata rukoilla Jumalaa korjaamaan omia vihatekojasi.
Jätä Jumala rauhaan.

Sinullahan on nyt USA ja NATO turvanasi!
Ja heillä sinut. Kuulut heille, olet heidän omansa! Näin itse valitsit.

Et voi palvella kahta eri herraa.

Korjaa itse omien tekojesi seuraukset. Tässä tulee olemaan pitkä tie, sillä on helppo hajoittaa, mutta työlästä uudelleen rakentaa. Yleensä mahdotonta. Etenkään luottamusta. Sitä nimittäin ei Suomella, eikä teillä sotahulluilla ryssänvihaajilla enää ole.

Loitte sodan Eurooppaan. Maksoiko Soros teille edes yhtään mitään?

Suomi petti ystävänsä ja samalla myös maansa ja osan omaa kansaansa. Vain hölmö enää toista kertaa luottaa petturiin. Kukaan täysjärkinen ei anna teille, USA:n sotatrolleille uutta mahdollisuutta. Mutta saipahan Ukraina ja NATO Suomesta taloudellisen hyötynsä. Ja USA ilmaiset laiturit ydinaselaivoilleen! Niiltä, tahdostanne Pietariin ammuttu ydinohjus saastuttaa kuitenkn myös koko Viron ja etelä-Suomen, mutta eihän se teitä maanpettureita, Lontoota ja New Yorkia haittaa.

Tästähän te olette jo ennalta iloinneet! Koko S24 puolillaan pilkkanauruanne!

Äänestä
  • Sinähän vasta ristuksen hullu oot.

    Äänestä

Vielä minä odotan, että edes joku käätyisi ja tekisi parannuksen.

Minä kutsun sinua Jeesuksen Kristuksen luokse.

Äänestä

Suomi antoi minulle turvan, kun jouduin hengen hädässäni pakenemaan sotaa.

Täytyykö minun vielä paeta, jos Suomi päätöksillään vetää sodan tännekin?

Äänestä
  • Kirill hoitelee homman.

    Äänestä

Nysse luopui kätsystä.

Äänestä

EU / euroopan unioni on sinun jumalasi , eikä sinun pidä kenenkään toisen direktiiviä täyttää . Näin eläen tuotat hyvinvoivia meppejä Brysseliin .

Äänestä

Jumala on meidät jo hylänny

Äänestä

Hän loi veikeät Nooakin arkin eläimet: leijonan,norsun kamelin ym,jotka lasten tulee tunnistaa,lisäksi kaikkinaisia hedelmiä,joista tärkeimmät banaani ja omena muistona paratiisista.

Äänestä

Sitä se on kun talmud-juutalais-vapaamuurareille annetaan valta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun euroopassa monet ovat hylänneet sinut ja kääntäneet sinulle selkänsä ja lähteneet pois luotasi, vaikka sinä tarjosit iankaikkista elämää Pojassasi Jeesuksessa Kristuksessa, ja vaikka sinä annoit paljon kaikkea maallista hyvää, mitä elämään tarvitaan?

Jumala: Kyllä olen todella murheellinen, sillä minulle on kaikkein ikävin asia, kun ihminen, jonka olen luonut ja valmistanut kääntää minulle selkänsä ja hylkää minut ja hylkää iankaikkisen elämän minun luonani.

Minä (Jumala) teen kaikkeni, että ihminen ymmärtäisi, että rakastan häntä aivan valtavasti ja siksi haluaisin viettää hänen kanssaan iankaikkisuuden, mutta olen antanut luomalleni ihmiselle vapauden haluaako hän viettää kanssani iankaikkisuuden vai ei. Minun luonani iankaikkisuudessa ei ole enää kärsimystä eikä murheita, siellä on iankaikkinen ilo ja elämän todellinen yltäkylläisyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu