Lauantaina 29.5. oleskelin hetken aikaa Parantolan puistossa (leikkipaikan läheisyydessä) ja myös rusakko, jolla oli toinen etujalka pois tai katkennut. Liekö ihmisen tekosia eläimen vammauttaminen, jos niin on, niin käsi sydämelle ihminen, joka vammautit puiston eläimen. Olisit huolehtinut rusakon loppuelämästä asiallisesti.
Invalidirusakko
6
102
Vastaukset
- Anonyymi
Rusakko on pohjalainen kevytkenkäinen alkoholisti, jota kaikki käyttää hyväkseen, ja rusakko saa porkkanoita palkkioksi uhriutumisestaan.
- Anonyymi
Rusakko on itänaapurin henkilö.
- Anonyymi
Syyllinen amputaatioon voi olla kettu. Parantolan ja Kirkkopuiston alueella liikkuu yöaikaan ainakin yksi. Pesue taitaa olla siinä louhikossa Lidhlin takana. Myös varikset vammauttavat ja armotta tappavat ainakin rusakonpoikia.
- Anonyymi
Jos hinnat nousee tähän tahtiin ja kokoomuksesta tulee pääministeripuolue niin kolmen vuoden kuluttua jokainen rusakko, orava ja kettu, naakoista ja rastaista puhumattakaan on syöty köyhien toimesta.
- Anonyymi
Voit olla varma että kokoomus vie naakat ja rusakotkin duunarin pöydästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voit olla varma että kokoomus vie naakat ja rusakotkin duunarin pöydästä.
Haha 😂 se jos joku on varmaa! 😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592922- 1342111
- 921788
- 1641395
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631319
- 791252
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017