Laihduttaako ruoan hiinan nousu

Olen köyhä lihava kun ruokan hinta
Nousee ja nousee alkaakohan sitä laihtummmaan
Vä niikku pakkodietti
Vai lihoojo sitä kummiki enemän ku ostaa
Halfempaa ruokaaa
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minua ei tuo ruoan hinnan nousu ole laihduttanut vielä, mutta vähän on paino pudonnut muuten, kun syö vähemmän, eli laihdutuskuuri on laihduttanut.

Jos ruoan hinta enemmän nousee, niin silloin pitää vain syödä enemmän puuroa, että nyt sitä en juuri lainkaan syö, kun se ei tunnu pitävän nälkää niin hyvin loitolla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olen köyhä lihava kun ruokan hinta
Nousee ja nousee alkaakohan sitä laihtummmaan
Vä niikku pakkodietti
Vai lihoojo sitä kummiki enemän ku ostaa
Halfempaa ruokaaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu