On salkkareissa. Mikään hyvä ei saa jalansijaa. Kieroilu valehtelu, ynm paha on voimissaan, jatkuvasti. Onkohan käsikirjoittajan mieli oikestikin täynnä pahaa.
Vääryys vallalla
Anonyymi
31966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Salkkarit aivan järkyttävää katsottavaa..eikö kukaan saa tolkkua sisältöön.Suomessa on jo tarpeeksi pshantekijöitä...kiusaajia ja yks ohjelma saa suoltaa tätä itteään vuojesta toiseen.Ulkomaisista sarjoista kirjoittajat ottavat mallia..ku tullaan muka töistä niin ensmäisenä tartutaan viinipulloon...ku ilkeillään niin selänkääntäessä hymyillään typeränä...takki naulakosta käsivarrelle talvi kuvissaki.EIKÖ MITÄÄN OMAA.?
No oi voi.
Tuliko kakki pöksyyn?
Joko kierrokset nousee!?
Ottaako kaaliin? Pänniikö?
Tuleeko apinarokko Salkkareihin??
Ei vaan apinaripuli.
Siis hyi hitto miten ällöö!
Tuleeko Paavo Väyrynen Salkkareihin?
Tulee. Ja julistaa itsensä Pihlajakadun kuninkaaksi.
Kyllä hyvä siinä loppujen lopuksi voittaa pahan.
Mitä mielenkiintoista olisi sarjassa, jossa kaikki olisivat yhtä perhettä ja lässyttäisivät? Ei kauan kestäisi ihmisten mielenkiinto, jos ei tapahtuisi mitään.
Joo mutta onhan nämä salahuoneet ja kidnappaukset ja yliluonnolliset ilmiöt ihan höperöitä. Kyllä jännitystä ja hyvää viihdettä saa aikaiseksi ilman näitä höperöitä tyttöjen tekemiä ruumiin kätkemisiä ja piilopirttejä, missä istutaan viikkotolkulla lattialla pipot päässä.
Eihän tuota Kallen ja Sampon touhuu viitti katella 😬.
Noel voisi viimein joutua maksamaan teoistaan.
Valitettavasti Salkkareissa on tapana se, että rikolliset menettävät muistinsa, minkä jälkeen he saavat kaikki rikoksensa anteeksi.
Sairas ohjelma. Kieroilua, murha, valehtelua ja homoilua ym muuta sairasta. Tämä on totuus. Hirveä ohjelma ja lapset katsovat, Eikö kyttääjä katso ohjelmaa koska poisti mielipiteeni?
Homoilua pitäis näyttää paljon enemmän.
Kalle kaipaa suklaakakkua ja antaako Sampo? Ei anna vaan ylilääkäri riutuu puutteessa. Sampoon työntyminen on mielessä, mutta kun...
Eli normaalia elämää.
Tosi normaalia on.
Miehet työntyy toisiinsa.
Onhan Salkkareissa ollut joskus onnellistakin aikaa, kun oli Tanja, Ismo, Seppo ja Ulla esim. kylpylässä. Tällaista onnea ei ole pitkään aikaan näkynyt. Tai kun oli Stellans, no olihan sielläkin kieroilua, kun väärensivät palautteita, mutta oli lupsakkaa. Sen sijaan Ismon Valinnassa sattuu ja tapahtuu, esim. tämä Jokke hakkasi.. Salla ja suklaaterapia aikoinaan.. tai Niksi-Ismo oli leppoisaa.
Olet varmaankin joku käsikirjoittaja, kun noin hyvin muistat tapahtumat. Kukaan normaali katsoja ei voi muistaa kaikkea mitä vuosien aikana on tapahtunut tai sitten ainoa asia elämässä on katsoa tuota sarjaa.
Päinvastoin Salkkareiden pääongelma on se, etteivät käsikirjoittajatkaan enää muista, mitä kaikkea on tapahtunut, vaan liian moni juonenkäänne on ikuisiksi ajoiksi jätetty roikkumaan ilmaan.
Ja aina ajetaan autolla jonkun yli. Tai jos ollaan autolla liikenteessä, sattuu onnettomuus. Pihlajakadulla ei kohta ole yhtään sellaista kenenkä päälle ei olla ajettu. Kaikki parisuhteet löytyy samasta talosta tai tuttujen piiristä. Yhtään ulkopuolista ei koskaan ilmene kumppaniksi. Eikö muuta keksitä.
Tai jos salkkareissa mennään metsään tai maaseudulle, niin aina jotain "kamalaa" tapahtuu.
Lähinnä maaseudun pilkkaamista koko sarja. Kaupungissa vaan "sivistyneesti" ryypätään koko ajan.
Sarja on suunnattu pinnallisille city-bimboille. Siksi landea dissataan.
Käsikirjoittajilla ihme fetissi ajattaa jokaisen päälle autolla. Eikö muuta osata keksiä.
Nyt ei sit poliisit saanu takakontista todisteita🤔. ??.
Noelin kaksoisveli otti todisteet pois
Aki varmaan unohti sanoa, että naamari on salkussa eikä takakontissa irrallaan.
Eikö se Noel jää koskaan kiinni ?????
Salkkareissa hehkutetaan homoseksuaalisuutta ja sitä että rikoksista ei jää kiinni.kaksi asiaa jotka tulisi korjata.