Sori ruskit, mutta näin se vaan on. Teidän on etsittävä itsellenne uusi "vahva" pappa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008865542.html
"Yhdysvaltain tiedusteluyhteisö on julkaissut jälleen uuden tiedusteluraportin Venäjän johtajasta. Raportin mukaan Vladimir Putin on vakavasti sairas ja yhä vainoharhaisempi omasta asemastaan."
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008865542.html
"Yhdysvaltain tiedusteluyhteisö on julkaissut jälleen uuden tiedusteluraportin Venäjän johtajasta. Raportin mukaan Vladimir Putin on vakavasti sairas ja yhä vainoharhaisempi omasta asemastaan."
Vastaukset 21
Vanhimmat
Aikansa kutakin, sanoi koira kun muniaan nuoli.
Mikä keskustelukerho tuollainen "tiedusteluyhteisö" oikein on? Onko sillä virallinen asema?
Varmaan samanlainen porukka kuin se venäläisten touhuja seuraava Bellincat.
Järjestetäänköhän hänelle valtiolliset hautajaiset, vai balsamoidaankin Leninin viereen kaikkien ihmeteltäväksi?
Kyllä varmasti Putin saadaan korvattua jollain toisella vähintään yhtä häijyllä natsilla. Näitä kun tuntuu Venäjällä piisaavan.
Joe setä on meidän kaikkien yhteinen paappa. Pitkän iän toivotusta paapallemme!
Huovis Veikon Joe-setä ISBN 951-0-15395-8 on lukemisen arvoinen teos.
Laps' Suomen kertoo kaiken tuosta idän työväenparatiisista
Voitais varmaan kyllä kaikenlaista surullista tarinaa kirjoittaa Suomenkin työttömistä?
Totta!!!!!!!...
Jaa taas nämä "nimettömät lähteet, tiedusteluyhteisöt ja sen ja sen läheinen taho..". Nämä on näitä sanontoja, kun lähdettä ei ole ja kerrotaan valheita. Tuollaisten käytöllä yritetään legitimisoida keksittyjä juttuja. Lännen mediat ovat valehdelleet koko ajan, valehtelevat edelleen ja tulevat valehtelemaan tästedeskin.
Onko Putte saatu tähtäimeen, sniperi odottaa sormi liipasimella lupaa lopettaa kituminen?
Putin siirrettävä tuollaisenaan Madame Tussaudin vahakabinettiin
Jos ne apinanaivoilla toimivat ruskit vielä räjäyttää ydinvoimalaitoksen niin silloin Usa hyäkkäää
Ei uskalla vierailla edes etulinjassa kuten ukrainalainen virkaveljensä.
Ai se pianonsoittaja?
Uli uli uli
Jos tuo on tota, niin täytyy yhtyä Ukrainalaisten suureen toiveeseen , parasta lienee, että hänet vietäisiin Ukrainaan torille ennen loppua, kansan ihmeteltäväksi. Jos jumala on olemassa, niin kuule Ukrainan toiveet nyt.
Miksi Jumala loi Puten?
Täällä aikuisten oikeesti kuvitellaan että Biden ja Putin johtavat maatansa?
Älä koskaan aliarvioi ihmisten tyhmyyttä.
Esim USAssa on lähes 5 miljoonaa joiden turvallisuusluokitus ylittää presidentin.
Yhden loppu on toisen alku.
Suomessa ei pitäisi ainakaan enää valita yli 50-vuotiaita mihinkään poliittisiin tehtäviin. Vanhuksilla on ihmeellinen tapa alkaa keräämään kaikkea itselleen, vaikka eivät saa kuollessaan mitään mukaansa.