Sijoitin vitosen

Ja nyt minulla on sata triljoonaa dollaria. Koko summa yhdellä Zimbabwen pankin setelillä.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ikävä kyllä sinä olet erehtynyt.

Äänestä

Mene koettamaan vaihtaa pienemmiksi pankissa. Kysy montako 500 euron seteliä saat.

Äänestä

Töhjö.

Vitosella voi ostaa pari riisiä tulostuspaperia johonka voi painattaa vaikka kuinka suuriarvoisia monopoli-seteleitä. Niihin seteleihin eivät mitkään inflaatiot kykene iskemään sillä ovat meinaan arvokkaampia kuin mitä ovat Venäjän ruplat ja se jos mikä on kapitalistin unelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja nyt minulla on sata triljoonaa dollaria. Koko summa yhdellä Zimbabwen pankin setelillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu