Prisma Sastamala liittymät

Mitä mieltä olette, onko nyt hyvä kun asfaltointi kesken ja tienhaarat soraa. Ei millään saatu kuntoon ennen kun liikenne alkoi, vai odotetaanko että sade lakkaa niin sitten lähdetään töihin.
2273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asfaltilla toimitusvaikeuksia. Oljystä pulaa.

Äänestä

Asfaltti piti tehdä Putinilta ostetusta öljystä ja samasta paikasta proomulla tuotavasta sorasta.

Nyt kun tuli näitä poikotteja päälle, niin halpaa itäöljyä asfalttihommiin ei saadakaan, ja arabiöljy on sikakallista. Saattaa siirtyä Prisman asfaltoinnit seuraavan vuoden sulan maan aikana tehtäväklsi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä mieltä olette, onko nyt hyvä kun asfaltointi kesken ja tienhaarat soraa. Ei millään saatu kuntoon ennen kun liikenne alkoi, vai odotetaanko että sade lakkaa niin sitten lähdetään töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu