Taloussanomat kertoi tänään, että basaarissa on kaikki kuten ennenkin.
Mitähän pipilä tähän?
Mitähän pipilä tähän?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Pipilä ja berner saa luvan hävitä jonnekin hyvin kauas eivät saa muuta aikaseka kuin vahinkoa. Insinööri on insinööri. Eivät ymmärrä,oikeasta elämästä mitään. Luulis lestojen olevan hyviä mutta paskanmarjat paska porukkaa koko kööri. Herättäjä juhlat kutsuu
TH:n tolppa-apinat ovat näköjään edelleenkin katkeria kartellin menetyksestä.
40 eur /tunti ajellaan siistiä binsespokaa eli en nyt katkera osaa olla. Villit saa mun puolesta painia as aukiolla vaikka maailman tappiin asti. Ei kiinnosta.
Terveisin : TH:n kartelli-isäntä
Äläkääs elvistelkö, ei taksiala niin hyvää ole. Jos 40 tunti niin autoilijalle ei jää mitään. Piste.
Kuules elvis, toi 40 eur/tunti on auton verollinen liikevaihto. Sen kun kertoo kymmenellä, saa päiväkassan, ja kun sen kertoo viidellä, saa viikkokassan, ja vielä kun jaksaa kertoa viikkokassan neljällällä, saa keskimääräisen kuukausiliikevaihdon joka siis tässä tapauksessa on 8000 euroa itse omaa autoa ajaen.
Siitä kulut ja verot veks niin kyllä tässä pärjätään.
Palkattua kuljettajaa en edes harkitse. Pysyy auto ehjänä, tulee vuorot ajettua ja kilometrit ei kasva järjettömiksi, mikä nykyisellä dieselin hinnalla on aika oleellista
Ite ajoin renkinä kymppitonnin kassaa, painahan kaasua et pääset samaan.
Käyttääkö joku vielä perinteistä taksia? Uber on olemassa ja toimii todella paljon paremmin kuin mikään TH.
… kirjoittaa joku, jonka näkökentässä Suomi päättyy Kehä 3:een. Ellet tiennyt, Suomea on pk-seudun ja Tampereen ulkopuolellakin.
Ei uuberissa notkuvat huumehörhöt tajua mitään.
Sipilän ja Orpon kaverit tienaavat miljoonia veronmaksajien kustannuksella, joten pikku basaaritappelut ei heitä kiinnosta paskan vertaa ja syytettä Suomen tuhoamisesta ei saa.
Haluaisiko joku taksikuski kuljettaa Sipilää herättäjäjuhliin ilmaiseksi, tekisit samalla kikyä.
Miten olis Pohojanmaalle minkinrehuksi?