Huipputason toimittaja Lauri Nurmi oli Kesärannan toimittajajuhlissa. Hän saunoi ja ui. Mutta ongelmaksi tuli se, että paikalla tarjotut uimahousut olivat liian isot. Ne tippuivat jalasta. Ne saattoivat olla presidentti Kekkosen vanhat uimahousut, tai sitten jonkun Venäjän presidentin!
Toimittaja Kesärannan bileissä
Anonyymi
8185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nurmi onkin melkoinen kuikelo.
heheh! Nurmi kertoikin jossakin Ylen sivulla uintiongelmastaan. Talon tarjoamat uimahousut ja uimapuvut oli vissiin hiukan poissa muodista?
Pääministeri Sannan pitäis uusia kutsuvieraille tarjottavat uima-asut, ne vanhat ei enää ole EU- mittojen mukaisia.
Sanna oli siellä kuulemma muotitsimmareissa ja kuvaaminen oli ankarasti kielletyä. Kangasta niissä oli vähemmän kuin pikkutakin kauluksessa. Jossain vaiheessa Sannalla oli kuulemma luiskahtanut kivekset ulos. Onneksi siellä oli avustaja-armeija heti valmiina levittämässä pyyhkeet eteen. Ja olikin nopeita, mutta kyllähän miljoonia euroja maksavan avustaja-armeijan täytyykin olla.
Tämä toimittelija kirjoitti ajat sitten kehukirjan hallitukselle "Miten Suomi päätti voittaa koronan". Pääministeri tosin juuri ilmoitti tartunnasta,ja muutenkin on ollut ennätysmäärä tartuntoja.
Tämä toimittaja Nurmi kirjoitti Jussi Halla-ahon elämänkerran tapaamatta koskaan Halla-ahoa itseään! Pikkukohu siitä nousi. Saiko Nurmi rahaa siitä, en tiedä!
Mutta Lauri Nurmi voi hyvin uida pääministerin asunnon edessä ilman uimahousujaankin!
Mutta Antti Rinteestä Nurmi kirjoitti kirjan jossa Anttia haastateltiin ja hän ylisti demareita ja itseään ja haukkui muita demaritapaan
Voi olla halosenkin.