Olisiko jo aika lopettaa tämä kunta

Anonyymi

Kun katsoo näitäkin viestiketjuja olisi maakunnan annettava porukka holhottavaksi.

9

82

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Totta puhut, on tämä sellainen sovinistien asuttama takapajula , ei ihme että väki vähenee Kauhavalla kaikista eniten ja palvelut katoaa joka kylästä.

      • Anonyymi

        Nimettömät täällä hilluu. Ei muut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nimettömät täällä hilluu. Ei muut.

        Joo kuule, se on näiden tällaisten palstojen idea ja sen takia nämä on niin suosittuja ja sitäpaitsi en näe tuossa sunkaan kommentissa allekirjoitusta 🤣


    • Anonyymi

      Päättäjät tappelee täällä ja muualla keskenänsä..valot saa kauhavalta sammuttaa eikä todellakaan kauhavaa millään lailla voi kenellekään suositella.

      • Anonyymi

        Ei niin, kohta liitytään Lapuaan ja seuraavaksi koko seutukunta pääsee Seinäjoen peräkyläksi, ei tarvita enää omaa kaupunginjohtajaa ei hyvää eikä huonoa .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei niin, kohta liitytään Lapuaan ja seuraavaksi koko seutukunta pääsee Seinäjoen peräkyläksi, ei tarvita enää omaa kaupunginjohtajaa ei hyvää eikä huonoa .

        Isä aurinkoiset vaihtaa alaa 😅


    • Anonyymi

      Älä ny, onhan tämä kohta suomen halausvastaisin kunta😉

    • Anonyymi

      Kauhavalla ja härmänmaalla eletään jollain tapaa mennyttä maailmaa. Kurikkaan muutettuani, tuntui yhtäkkiä oudolta, kun ihmisillä on tapana tervehtiä ja kiitellä kohteliaasti. Muutenkin ihmiset on jollain tapaa enemmän hymyssä suin ja yhteisöllisen oloisia. Kauhavalla ja Härmässä sen sijaan vain kattotaan häjysti päälle ja murahdellaan jotain, suupielet on alaspäin ja yhteisöllisyyden tilalla on kampitus ja mustamaalaus, sekä oikoonen öykkärimäisyys.

      Ei ole tullut ikävä.

      • Anonyymi

        Viisaasti olet tehnyt. Ja lisää lähtijöitä kyllä piisaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3159
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2055
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1962
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1093
    Aihe