Lakeihin on kirjattava selkeät pykälät, vaatii Mykkänenkin.
Ja Viro on tällaista pykälää nyt tekemässä, jolla voidaan turvapaikanhaku pysäyttää kriisitilanteessa.
Suomen hallitus vaan selittelee, tai vihreät hörhöt selittelee niitä sun näitä.
Rajaturvallisuus: "On muissakin EU-maissa pystytty toimimaan"
16
112
Vastaukset
- Anonyymi
Mykkänen ja komoomus oli allekirjoittamassa
GCM sopimusta jolla rajat pyyhittiin pois. - Anonyymi
mykkänen on 🍆 pää
rahan perässä, sopiva tyhjäpää siihen hommaan.
se kulkee kivasti ja sopivasti jonossa, johon käsketään. - Anonyymi
ja n y t
”kokoomus” haluaa
rajaturvallisuutta?
Ok, sehän sopii, mutta kun NE ITSE
POISTI SUOMEN VALTION RAJAT JA
LUOVUTTI NE SAKSALLE.
kokoomus myös aloitti päästökaupan josta Suomi on kärsinyt
ja pahemmaksi menee.
kokoomus oli lakkauttamassa puolustusvoimia,
ihan itse. Ja NYT niitä tarvittaisiin.
Kokoomus myi varmuusviljat - huom! tämän vuoden kevätvehnäsato on jo piloilla.
Katainen tuhosi koko varmuusvarasto- rakenteen.
MIKSI?
Miten asiat korjataan?
Rajat takaisin, viljaa varastoon, puolustus rajoille - pois yksilön niskasta.- Anonyymi
Juuri näin! Tulta munille ja kuolema desanteille!
- Anonyymi
Kokoomus halus niitä Afrikan työntekijöitä.
- Anonyymi
No eikö jo ala selvitä mitä nuo viherpunavassarit touhuaa hallituksessa ?
Niillä ei ole tarkoitustakaan suojella Suomea ja Suomalaisia noilta maahantunkeutujilta.- Anonyymi
Samaa mieltä.
- Anonyymi
Kuka haluaa menettää henkensä jos raja pidetään auki? Eihän puolustamisessa ole silloin mitään järkeä kun takarintamaan päästetään raiskaajia, joita vasemmisto haluaa maahan. Vasemmistohallitus on tehnyt diilin jonkun kanssa miksi kepuloiset istuvat maanpetoshallituksessa luulisi että heidän kannattajillaan on motivaatio puolustaa omia peltojaan.
- Anonyymi
Kaikki on samaa paskaa puolueesta riippumatta.
- Anonyymi
Käsittämätöntä väite, eikö hallitus parhaillaan käsittele asiaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käsittämätöntä väite, eikö hallitus parhaillaan käsittele asiaa.
Mikä ihmeen väite. Vihreät ovat näin sanoneet itse mediassa, että raja pidetään AUKI. AUKI SE ON SAATANA VAIKKA TULISI SOTA. Ja hybridisodankäynti on SOTAA.
- Anonyymi
SDP:tä ei äänestä enään Suomalaiset ja siksi heidän pitää tuoda muualta äänestäjiä pysyäkseen mukana. Menikö ihan oikein- sattuko punaseen nilkkaan?
- Anonyymi
SDP ongelma on eläkeläisäänestäjät, jotka kuolevat pois, siksi on saatava uutta äänestäjäkantaa matuista. Samaan tapaan kuin ovat tehneet ruotsissakin. Tosin matut nyt leikkivät siellä tulitikuilla kuten lapset tekevät, mutta haittaaks se?
- Anonyymi
EU estää hörhöjen mukaan pakolaisten pysäyttämisen rajalle.
Kuka täällä määrää?
Päättäjät, vai EU? - Anonyymi
Todellisuudessa Suomi pelkää. Pelkää suututtavansa Ruotsin jos sulkee länsirajan terroristeilta.
Suomen ulkoministeriön lausunnon mukaan GCM-sopimus ei ole sitova ja sen tarkoitus on, että maailmanlaajuiseen siirtolaisuuden haasteeseen vastataan yhdessä maailmanlaajuisesti. Ulkoministeriön mukaan tulevina vuosikymmeninä siirtolaisuuden määrää tulee kasvattamaan ilmastonmuutos sekä väestönkasvu.[3] GCM-sopimus ei ole juridisesti sitova.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263244Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122419Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832314Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062044Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461528Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251437Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211176
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126