Lainaa keltä vaan 500-1000

Hakusessa joku joka lainaisi 500-1000 akuuttiin tarpeeseen rahan saa 1.7 takaisin 300-500€ korolla riippuu summasta mitä lainaa. Asiasta voidaan tehdä myös velkirja mikäli haluaa. Ja ei en ole mikään nisti.
7315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Koron ottaminen rikos!Siirä tilisi S-pankin ja hae heiltä lainaa. Kukan terve ihminen ei laina tuntemattomalle,ei tytulle,ei ystävälle ei sukulaiselle peniäkään .Tämä aika kausi,hinat nousee, on jokaisen siniteltävä itsekseen ilman pika vippejä ymm. Kelään ei kasva koti raha puuta. Suomi ei nälkän kuole on ilmaset hävikki ruka jako pisteet ymm. Jos eräntyy sulla joku lasku ja ei rahaa maksa. Siirä laskus soitamalla sinne mihin olet velkaa. Ota yhteys Takuu säätiö ja laina heiltä raha auttavat ettet joudu ulosmittaukseen.Jos taas ole työssä ehto työssä ja velkaa ulosmauksessa jo, Taku säätiö kontakti tai suran haet velkasaneraus.Korot katkee sihen ja velkasaneraus ei katsota velan suuruus tai pienuus.Vaan maksu varasi. Elät kuin toimetulo tuella 5-tai 10 vuotta ,velkasi ohi,

Äänestä

Lehmät lentää!

Äänestä

Minullakin on akuutti tarve! olen joutunut ikuisen kivistämisen myötä luopumaan kaikesta ja se on siinä! Tonni on oikeesti pieni raha! Aiemmissa kommenteissa muissa ketjuissa olen jo kommentoinut asiaa laajemmin. Pankit ei nykyää enää anna tonnin lainoja lainoina eikä ole vekseleitä niin kuin 1990 luvulla oli. Kokemuksesta voi sanoa, että tyhjästäkin voi säästää vaikka 500€, mutta ei lyhyessä ajassa.

Äänestä

Ettekö nyt lukeneet, että velasta voidaan tehdä vaadittaessa myös velkakirja? Eikö se paina vaakakupissanne yhtään? Ihme porukkaa.

Äänestä
  • Niinpä. Toisaalta luottotiedottoman kanssa tehty velkakirja on saman arvoinen, kuin 0€ seteli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä. Toisaalta luottotiedottoman kanssa tehty velkakirja on saman arvoinen, kuin 0€ seteli.

    Yksityisten kesken velkakirja on kuin kuuden euron kolikko! Ei mitään ostovoimaa!

    Äänestä

Aloittajahan ei edes itse usko, että yrittäisi maksaa lainan takaisin. Jos yhdestä palkasta voi maksaa 3-500€ korot, niin rahat ei ole loppu alle 2vko tilipäivästä vaan rahaa on säästössä useampi tonni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hakusessa joku joka lainaisi 500-1000 akuuttiin tarpeeseen rahan saa 1.7 takaisin 300-500€ korolla riippuu summasta mitä lainaa. Asiasta voidaan tehdä myös velkirja mikäli haluaa. Ja ei en ole mikään nisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu