Orpon puuta heinää

Pääministeriksi haluava Orpo puhui sydänkohtauksestaan: ”Se oli tärkeä pysähdys.

Tuskin vaan mikään ahneutta pysäytti. Eiköhän Orpon hallitus pistä köyhien ja työttömien avustukset jäihin. ”Kaikki mulle heti tänne” Ahne mikä ahne. Tosin saadaan varmasti myös yleislakko aikaan.
950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aiwan....aiwan...Orpo laittaa pienen ihmisen asiat kuntoon.......😅🤣🤑😜😝😋😴😷🙄😬🤓😱

Äänestä

Miten Orpo sai kuukauden sairasloman, kun rakennuksella raskasta työtä tekevä saa 4 päivää. Outoa.

Äänestä

Telkkarissa ja eri palstoilla olen nähnyt kun kokoomukselaisilta on kysytty, että mitä hyvää Kokoomus on saanut aikaan Suomelle ja suomalaisille. Ja aina on tullut hiljaista ja syykin tiedetään. Ne hallitukset missä Kokoomus on ollut mukana, kasvattaneet eniten työttömyyttä ja valtionvelkaa. Ei Orpokaan pysty historiaa ja faktoja muuttamaan. Ja se varmasti osa syy tuon tapaiseen sairastumiseen kun pitäisi epätoivoisesti yrittää kääntää mustaa valkoiseksi. Kokoomuksen puheenjohtajan virka taitaa olla Suomen vaikeimpia, kun rehellisyys ei ole siinä hyve.

Äänestä
  • Niinhän siinä on palkansaajien aina ohrasesti käynyt ,mutta vaalien lähestyessä alkaa soidin laulut. Jahka olis Orpolla Pinokkion nokka olis tuo jo varsin pitkä.

    Äänestä

Pitää maksaa palkkaa enemmän, niin tulee verotulojakin valtiolle. Ei tarvitsisi tehdä säästöjä.

Äänestä
  • Orpon motto on, "vähemmästä saa enemmän". Eli maksamalla vähemmän veroja valtio saa lisää tuloja ja kun ei makseta lainkaan veroja valtio suorastaan "hukkuu" tuloihin.

    Äänestä

Jotkut vinabee rikaat luulee että rikastuvat kokoo miksen lupauksilla.

Kokoomus positaa kesäloman ne. Näin alkuun


Ulkomaan velalla kustannetaan yritystukiloisten luksuselömä
Jostain pitää yritystuet ottaakin ei tölöisten verot riitä!liksuselömäön

Mielellään kokonaan pois yritystuet turhana.

Maksaako miåuka yrittävät toistensa yritystuet
Ei vät vaan palkansaajat ne maksaa


Äänestä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pääministeriksi haluava Orpo puhui sydänkohtauksestaan: ”Se oli tärkeä pysähdys.

Tuskin vaan mikään ahneutta pysäytti. Eiköhän Orpon hallitus pistä köyhien ja työttömien avustukset jäihin. ”Kaikki mulle heti tänne” Ahne mikä ahne. Tosin saadaan varmasti myös yleislakko aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu