Miten naurunalaiseksi ovat itsensä tehneet.
Vastustaneet Natoa yli kaiken, mutta kuitenkin puolustivat jäsenyyttä.
Noloutta lisää entisestään, että nyt puoluekokouksessa vielä moititaan Natoon liittymistä.
Luulisi jo kovemmankin kommunistin näkevän näiden järjettömyys.
Vastustaneet Natoa yli kaiken, mutta kuitenkin puolustivat jäsenyyttä.
Noloutta lisää entisestään, että nyt puoluekokouksessa vielä moititaan Natoon liittymistä.
Luulisi jo kovemmankin kommunistin näkevän näiden järjettömyys.
Vastaukset 9
Vanhimmat
NoMutta tässähän on kyse vasemmistolaisestapolitiikasta ja tällaistahan on kommunistinen ajattelutapa !!!!!!
Kielletään ensin kaikki ja sitten annetaan sen verran myönnytyksiä, kuin on tarpeen olla mieliksi Tosiasioille ja lopuksi ollaan erimieltä kaikkien ja jopa itsensä sanomisien kanssa ja sen jälkeen hyväksytään tämä viimeinen ajatusmalli, joka ei ole se oma alkuperäinen, mutta tietyin varauksin, että pääsee siihen taas puuttumaan " tarvittaessa" ja jos mieli MUUTTUU TAAS !!!!!!!!!!!!
Kokoomuksen petoksellisen Niinistön tyyliin.
Täysin edesvastuutonta toimintaa. Siinä ei kuluttajansuojaa äänestäjille annettu.
Vastustettiin vastustamalla ja kuitenkin äänestettiin puolesta ja kustiin äänestäjiä suoraan silmään pettämällä tämäkin lupaus.
Loogista, vai mitä?
Suomen suurin petos.
Tuo kuitenkin osoittaa sen ettei vasemmistolaisuus Suomessa ole sama asia kuin neuvostoliittolaisuus, jotka usein tälläkin palstalla pistetään kirkkaasti samaan koriin.
Ei vassaille ollut helppo päätös tukea Natohakemusta. Maailmantilanne vaan oli muuttunut niin kovin. Vielä helmikuussa olin sitä mieltä, että puolueettomuus on meidän paras turvamme. Sitten Venäjä hyökkäsi ei-natovaltion kimppuun. Järjettömästi.
Emme enää puhu Neuvostoliitosta muuta kuin muistelmissamme, jolloin siellä aina puhuttiin rauhasta.
Nyt olemme tekemisissä hajonneen liiton kahmineitten rosvojoukkojen kanssa. Mafian tukemien. Vallanhaluisten.
Ja Suomea meidän vassareitten on puolustettava, jo niiden esi-isien vuoksi, torppareitten, tehtaan työläisten ja isojen talojen renkien ja piikojen vuoksi.
Niikuin tehtiin jo talvisodassa. Jatkosodassa oltiin vähän enemmän varautuneita, kun oli ne natsikaverit päsmäröimässä.
Suomalainen vasemmisto on venäläisen äärioikeiston puolella vain sen takia, etteivät tykkää NATO:sta ja jenkeistä? Onko tämä sitä kuuluisaa parempaa punaista logiikkaa?
Hehé, ja nyt kökötetään Naton porstuassa vuosikausia, ellei jäädä lopullisesti pihalle.
Homma piti olla taputeltu parissa päivässä.
Vassareitten pj on ärkköpeestä. Omituinen puolue.