"Nuijamaan kirkko palaa Lappeenrannassa"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/23badb0d-e2be-4ce1-81d3-216693989dad
"Puoluekokous 2022 Lappeenrannassa"
"Annika Saarikko jatkaa Keskustan puheenjohtajana. "
https://keskusta.fi/puoluekokous-2022/
---------------------------------------------
Näillähän EI TIETENKÄÄN ole mitään asiayhteyttä.
Me elämme maailman parhaimmassa valtiossa, jossa elää maailman onnellisin kansa, eikä virkaperkeleloisilla ole mitään korruptiota!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/23badb0d-e2be-4ce1-81d3-216693989dad
"Puoluekokous 2022 Lappeenrannassa"
"Annika Saarikko jatkaa Keskustan puheenjohtajana. "
https://keskusta.fi/puoluekokous-2022/
---------------------------------------------
Näillähän EI TIETENKÄÄN ole mitään asiayhteyttä.
Me elämme maailman parhaimmassa valtiossa, jossa elää maailman onnellisin kansa, eikä virkaperkeleloisilla ole mitään korruptiota!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ite olet sika.
Tanhupallo-Annikka jyrää vaikka on ajanut maalaiset todelliseen ahdinkoon.
Maamme maatalouden "omavaraisuus" on kohta kiinalaisilla.
Kepuloiset, teitä viedään kuin pässiä narussa teuraaksi.
Ei ihan heti tule mieleen stadilaisempaa syöttöporsasta, joka on revitty jostain varsinais-suomen peräkylästä filosofian ylioppilastutkinnolla hoitamaan 38-vuotiaana valtion taloutta.
Avustajanakin toimii "Sonja Lautamatti"
Onko lauta vai matti vai sonja? Saarikko itse on kuin syöttöporsas kekekeltä korpea stadilaiseksi!
Oripohjassa hulppea vapaa-ajan asunto tanhupallolla.
Tarkennus espoolaista ei stadilaista.
Oli kyllä hävytöntä kommentointia. Puhukaa itse asiasta, mutta jättäkää ihmisten ulkoinen olemus pois.
Persuilta on jo aikoja sitten loppuneet asialliset argumentit eli haukkuvat sovinistisesti naisministerien ulkonäköä jotta voivat pitää yllä älämölöään tällä palstalla.
Ulkomuodollaan niin julkkikset kuin poliitikotkin ratsastavat lisäksi hulppeine koteineen ja vapaa-ajan asumuksineen joku jopa lapsensa tuovat esille kuten tanhupallo kepuloiskokouksessa.
Tämä nyt vaan on faktaa ja sille pahennuksellesi ei vaan mitään voi.
Eiköhän Saarikko valittu ihan muista kuin ulkonaisista syistä puheenjohajaksi. Teille pösseille ei kelpaa liian kaunis eikä muunkaan näköinen nainen politiikkaan.
Olisihan kepulla ollut muinaismuisto Vöyrynen venäjärakkauksineen tai kissojen ampumisesta haaveileva Kärnä vaihtoehtoina.
Kyllä Saarikko on sentään 100-kertaa täysipäisempi kuin nuo äijät. Vaikka ovatkin oikein komeita ja ihastuttavia miehiä.
Oikein adoniksia.
"Puheenjohtajaksi+valittu+Annika+Saarikko:+Keskusta+haluaa+olla+vaihtoehto+kokoomukselle"
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008877025.html
No+justiinsa.+Mitä+muuta+voi+odottaa+stadilaisimmasta+stadilaisimmaksi+muuttuneesta+peräkorven+syöttöporsaasta+kun+muutti+hesaan+tyttöhallitukseen.
Keskustan+kannatus+tulee+olemaan+alle+8%+jo+tämän+vuoden+puolella.
Tarkennus on espoolainen.
Polttiko Piru päreensä kuultuaan Saarikon uudelleenvalinnasta?
Korvessa syntynyt 38-vuotias "filosofi" johtaa maamme taloutta.
En yhtään ihmettele, että Suuomi on pohjoismaiden köyhin maa ja polttoaineet maailman kalleimpia.