Mitä arvelette...

Kummankon vuoksi ihmiset ovat saaneet tässä maassa enemmän potkuja: Sen vuoksi että ovat homoja vaiko sen vuoksi että ovat olleet homofoobikkoja?
691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Helppo vastata. Yksikään homofoobikko ei ole saanut potkuja ja joutunut työttömäksi. Sen sijaan lukemattomat homot ynnä lesbot ovat saaneet kenkää ynnä heillä on ollut vaikeuksia löytää uusi duuni.

1Äänestä

Ehdottomasti homouden vuoksi, koskapa homofoobikkoja ei ole olemassa. Kun fobiasta kärsivä henkilö altistuu kammoamalleen kohteelle, hän saa lähes aina välittömän ahdistusreaktion tai paniikkikohtauksen, tai hän voi pyörtyä. En tiedä tilastoista yhtään tapausta, jossa homon läheisyydessä ollut tai sellaisen tavannut olisi saanut paniikkikohtauksen tai olisi pyörtynyt.
InhottavaRealisti trollaa taas! Tosin aala-arvoisen huono trolli, tämäkin.

1Äänestä
  • Paskiainen keksii valheita.
    Niin moni on erotettu vaivoin peitellyn vihan saattamana että se on totta.
    Homofoobikoilla alkaa keittää, jos joku paljastuu homotekijäksi.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Mikä ihmeen trolli tämä nyt oikein on? Palstalla on useita aloituksia siitä, kuinka Ruotsala menetti työpaikansa Porin Jazzissa koska ei tykännyt homoista. Sitä vain ei koskaan muisteta mainita, että samainen henkilö sai kyllä heti töitä.

    Sangen huvittavaa asiassa on vielä se, että KD rakensi osan vaaliohjelmaansa aiheen ympärille. Heidän mukaansa sananvapaus ja sitä kautta koko suomalainen yhteiskunta olisi vaarassa, kun ei enää saisi moittia (=haukkua) homoja.

    Tässä yhteydessä ei ole koskaan keskusteltu lantin toisesta puolesta. Nimittäin siitä että kuinka moni ihminen on menettänyt työpaikkansan homouden vuoksi? Näitä tapauksia on lukuisia mutta niistä ei ole koskaan palstalla puhuttu yhtään mitään.

    Ja nyt kun sitten nostaa asian esille, niin heti esitetään väite, että kyseessä on pelkkä trolli. Eli asia johon ei kannata suhtautua millään tavalla vakavasti. Tämä tässä taas todistaa sen puolesta, että hihhulit eivät pidä homoja ihmisinä.

    PS. Niin ja minä en ole mikään IR-jatkumo. Juu ja tiedän että nyt kun kirjoitan näin, niin osa ryhtyy siirtämään maalitolppia ja tarttuu tähän IR-jatkumoon kiinni. No se on heidän häpeä jos eivät osaa pysyä aiheessa.

    Äänestä

Aloittaja

No tietysti homot saavat kenkää. Taas toisaalta on aloja, joissa heitä on runsaasti. Kuten ravintolat ja lentokoneet nyt ainakin.

Äänestä
  • Finnair Catering!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Mistänäitäoikeintulee kirjoitti:

Kummankon vuoksi ihmiset ovat saaneet tässä maassa enemmän potkuja: Sen vuoksi että ovat homoja vaiko sen vuoksi että ovat olleet homofoobikkoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu