Siniset silmät ja suviyö ne yhdessä tähtiä lyö

Suomea vietiin kuin pässiä narussa. Pitäisi olla poliitikoille tuttua huttua, että mihinkään lupauksiin ei voi luottaa, varsinkaan ulkomaalaisten kaunopuheisiin.

Poliitikkojen lupauksiin ei voi luottaa Suomessakaan. Takkia käännetään ja aletaan rikkomaan lupauksia äänestäjille.

Lainauksia; Ilta-Sanomat:

16:18
Onko neuvotteluissa Turkin kanssa edetty?

Turkki ja Suomi ovat jatkaneet keskusteluja ja yhteys maiden välillä on avoin, Niinistö sanoo. Hänen mukaansa on tärkeää, että Suomi antaa Turkille mahdollisimman ajankohtaista tietoa esimerkiksi Suomen laista. Niinistön mukaan Suomen lainsäädäntö ei juuri eroa muiden Nato-maiden lainsäädännöstä, minkä vuoksi hänestä on erikoista, että juuri Suomen laki on nostettu ylös.

Elisa Airasvirta
16:16
Kuukausia sitten saimme Turkilta myönteisen vastauksen, Niinistö sanoo. Turkin vaatimukset tulivat yllätyksenä, koska vielä ennen niitä maan kanta Suomen jäsenyyteen Natossa oli Niinistön mukaan selvä.

Elisa Airasvirta

Suomen päättäjät alkavat heräämään todellisuuteen. Mihinkään ei voi enää luottaa. Ei edes ulkomaalaisiin poliitikkoihin!

Lapin Late. SSSS Ry!

16

173

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      heh heh Lapin Latelta saadaan aina totuus kiteytettynä ja kristallin kirkkaana. Huva Late!

      • Anonyymi

        Höpönlöpön.


    • Anonyymi

      Persut ovat pettäneet äänestäjänsä kaksissa eduskuntavaaleissa ketjun aloittajapersu.

    • Anonyymi

      Jumalauta Late on herännyt kuolleista 😂🤣

    • Huijareita on joka puolella. Aikoinaan kun Lapin Late oli turvetehtaalla töissä, niin aluksi oli hyvä pomo ja paha pomo. Lopuksi oli kaksi pahaa pomoa ja kengän kuva takapuolessa Lapin Latella.

      Ei olisi pitänyt luottaa, vaan kuokkia omalla turvepellolla käsikuokalla henkensä pitimiksi!

      Lapin Late. SSSS Ry.

      • Anonyymi

        Joka kuuseen kurkottaa, se katajaan kopsahtaa. Suomen osalta voisi sanoa, että kun kuuseen kurkottaa, niin Kataiseen kopsahtaa, fantastista.


      • Anonyymi

        Korpikuusen Kyynel on menestystuote sillä voi korvata rahojen menetyksiä😂🤣


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joka kuuseen kurkottaa, se katajaan kopsahtaa. Suomen osalta voisi sanoa, että kun kuuseen kurkottaa, niin Kataiseen kopsahtaa, fantastista.

        Ennen oli suo, kuokka ja Jussi. Nyt on suo, kuokka ja Lapin Late!

        https://www.youtube.com/watch?v=RfzTdANR3yE


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kiitän raittiista päivästä, terveiset Latelle.

    • Kansallistietäjä raakkuna ottaa kantaa Suomen Nato-kysymykseen pohtimalla asian haaroja eri kuvakulmista tarkasteltuna ja antaa lopullisen tyhjentävän vastauksen mietinnön pohjalta punniten annettuja vaihtoehtoja kaiken saatavissa olevien tietojen perusteella unohtamatta vähäisimpiäkään yksityiskohtia. Nato-kysymykseen kansallistietäjä raakkuuna voi vain todeta yksityiskohtia tarkasti punnittuaan, että vastuullinen toiminta vaatii aina veronsa kaikkina vuodenaikoina ja kaikilla kysymyksenasettelun tasoilla pohjavirtauksia syvyyksien syövereistä ryöppyävällä energialla höystettynä. HERRAMME JEESUKSEN KRISTUKSEN NIMESSÄ JA KAIKELLA HENGELLISYYDELLÄ ANTAKAAMME KOHTALON JUMALAN JOHDATUKSELLA TUOTTAA VANHURKAUDEN NIMISSÄ OTOLLISEN LOPPUTULEMAN. Kansallistietäjä raakkuna hankkii kannuksensa poliittisilla manöövereillä ilmiömäisen tehokkaasti, kiertelemättä, kaartelematta kysymysten ympärillä kohoten alati kohti presidenttiyttä, ja siten jääden historian kirjoihin saavutustensa perusteella poliittisesta perspektiivistä tarkastellen. Lopputulemana raakkuna saavuttaa monumentaalisen muistomerkin aseman tuleville sukupolville ihmettelyn aiheeksi ja esimerkilliseksi kaiken toiminnan ohjenuoraksi poliittisille pyrkyreille, sekä copy-cateille.

      raakkuna

    • Anonyymi

      Tyypillistä persupotaskaa aloitus.

    • Anonyymi

      Ketjun aloittaja on paikallinen kylähullu.

    • Anonyymi

      Ei ainakaan gremliläisten eikä muslimien. Joka ikinen heidän juttunsa on käännettävä täysin päinvast.aiseksi

    • Anonyymi

      Unohdetaan Nato. Ollaan vaan kumppaneita ja tehdään yhteistyötä, koko ajan on aivan niinkuin oltais Natossa. Iivana ei uskalla tulla rajan yli muuta kuin korkeintaan turvapaikkaa hakemaan. On olemassa ns " kauhun tasapaino".

    • Anonyymi

      Erdokanilla on diili Putinin ja Lavrovin kanssa(?)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      53
      1328
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      919
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      737
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      730
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      259
      659
    6. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      48
      553
    7. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      509
    8. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      176
      508
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      60
      507
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      110
      497
    Aihe