Suomea vietiin kuin pässiä narussa. Pitäisi olla poliitikoille tuttua huttua, että mihinkään lupauksiin ei voi luottaa, varsinkaan ulkomaalaisten kaunopuheisiin.
Poliitikkojen lupauksiin ei voi luottaa Suomessakaan. Takkia käännetään ja aletaan rikkomaan lupauksia äänestäjille.
Lainauksia; Ilta-Sanomat:
16:18
Onko neuvotteluissa Turkin kanssa edetty?
Turkki ja Suomi ovat jatkaneet keskusteluja ja yhteys maiden välillä on avoin, Niinistö sanoo. Hänen mukaansa on tärkeää, että Suomi antaa Turkille mahdollisimman ajankohtaista tietoa esimerkiksi Suomen laista. Niinistön mukaan Suomen lainsäädäntö ei juuri eroa muiden Nato-maiden lainsäädännöstä, minkä vuoksi hänestä on erikoista, että juuri Suomen laki on nostettu ylös.
Elisa Airasvirta
16:16
Kuukausia sitten saimme Turkilta myönteisen vastauksen, Niinistö sanoo. Turkin vaatimukset tulivat yllätyksenä, koska vielä ennen niitä maan kanta Suomen jäsenyyteen Natossa oli Niinistön mukaan selvä.
Elisa Airasvirta
Suomen päättäjät alkavat heräämään todellisuuteen. Mihinkään ei voi enää luottaa. Ei edes ulkomaalaisiin poliitikkoihin!
Lapin Late. SSSS Ry!
Siniset silmät ja suviyö ne yhdessä tähtiä lyö
16
119
Vastaukset
- Anonyymi
heh heh Lapin Latelta saadaan aina totuus kiteytettynä ja kristallin kirkkaana. Huva Late!
- Anonyymi
Höpönlöpön.
- Anonyymi
Persut ovat pettäneet äänestäjänsä kaksissa eduskuntavaaleissa ketjun aloittajapersu.
- Anonyymi
Jumalauta Late on herännyt kuolleista 😂🤣
Huijareita on joka puolella. Aikoinaan kun Lapin Late oli turvetehtaalla töissä, niin aluksi oli hyvä pomo ja paha pomo. Lopuksi oli kaksi pahaa pomoa ja kengän kuva takapuolessa Lapin Latella.
Ei olisi pitänyt luottaa, vaan kuokkia omalla turvepellolla käsikuokalla henkensä pitimiksi!
Lapin Late. SSSS Ry.- Anonyymi
Joka kuuseen kurkottaa, se katajaan kopsahtaa. Suomen osalta voisi sanoa, että kun kuuseen kurkottaa, niin Kataiseen kopsahtaa, fantastista.
- Anonyymi
Korpikuusen Kyynel on menestystuote sillä voi korvata rahojen menetyksiä😂🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joka kuuseen kurkottaa, se katajaan kopsahtaa. Suomen osalta voisi sanoa, että kun kuuseen kurkottaa, niin Kataiseen kopsahtaa, fantastista.
Ennen oli suo, kuokka ja Jussi. Nyt on suo, kuokka ja Lapin Late!
https://www.youtube.com/watch?v=RfzTdANR3yE
- Anonyymi
Lauletaan sanoilla: Nato-haaveet kaatuu, niitä nousemaan ei saa. Nato-haaveet kaatuu, tahdoin paljon parempaa. Nato-haaveet kaatuu, varjot saapuu:
https://www.youtube.com/watch?v=efQdSFCQmMU - Anonyymi
Kiitän raittiista päivästä, terveiset Latelle.
Kansallistietäjä raakkuna ottaa kantaa Suomen Nato-kysymykseen pohtimalla asian haaroja eri kuvakulmista tarkasteltuna ja antaa lopullisen tyhjentävän vastauksen mietinnön pohjalta punniten annettuja vaihtoehtoja kaiken saatavissa olevien tietojen perusteella unohtamatta vähäisimpiäkään yksityiskohtia. Nato-kysymykseen kansallistietäjä raakkuuna voi vain todeta yksityiskohtia tarkasti punnittuaan, että vastuullinen toiminta vaatii aina veronsa kaikkina vuodenaikoina ja kaikilla kysymyksenasettelun tasoilla pohjavirtauksia syvyyksien syövereistä ryöppyävällä energialla höystettynä. HERRAMME JEESUKSEN KRISTUKSEN NIMESSÄ JA KAIKELLA HENGELLISYYDELLÄ ANTAKAAMME KOHTALON JUMALAN JOHDATUKSELLA TUOTTAA VANHURKAUDEN NIMISSÄ OTOLLISEN LOPPUTULEMAN. Kansallistietäjä raakkuna hankkii kannuksensa poliittisilla manöövereillä ilmiömäisen tehokkaasti, kiertelemättä, kaartelematta kysymysten ympärillä kohoten alati kohti presidenttiyttä, ja siten jääden historian kirjoihin saavutustensa perusteella poliittisesta perspektiivistä tarkastellen. Lopputulemana raakkuna saavuttaa monumentaalisen muistomerkin aseman tuleville sukupolville ihmettelyn aiheeksi ja esimerkilliseksi kaiken toiminnan ohjenuoraksi poliittisille pyrkyreille, sekä copy-cateille.
raakkuna- Anonyymi
Tyypillistä persupotaskaa aloitus.
- Anonyymi
Ketjun aloittaja on paikallinen kylähullu.
- Anonyymi
Ei ainakaan gremliläisten eikä muslimien. Joka ikinen heidän juttunsa on käännettävä täysin päinvast.aiseksi
- Anonyymi
Unohdetaan Nato. Ollaan vaan kumppaneita ja tehdään yhteistyötä, koko ajan on aivan niinkuin oltais Natossa. Iivana ei uskalla tulla rajan yli muuta kuin korkeintaan turvapaikkaa hakemaan. On olemassa ns " kauhun tasapaino".
- Anonyymi
Erdokanilla on diili Putinin ja Lavrovin kanssa(?)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke382460- 1241979
- 781620
- 1621259
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681240- 481063
- 691062
- 611056
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t31946Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂63943