Taksihinnat ovat vain nousseet, taksikuskeilta puuttuu pätevyys, harmaa talous rehottaa, tummaihoiset kuskit tappelevat Helsingin rautatieaseman edessä matkustajista.
Sipilän ja Bernerin "uudistus" aiheuttanut tämän kaiken.
Nykyinen hallitus aikoo korjata jotakin, mutta riittääkö se?
https://yle.fi/uutiset/3-12489995
Sipilän ja Bernerin "uudistus" aiheuttanut tämän kaiken.
Nykyinen hallitus aikoo korjata jotakin, mutta riittääkö se?
https://yle.fi/uutiset/3-12489995
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ennen taksiala oli arvostettu, ja kuskeihin voi luottaa.
Nyt pelkään käyttää taksia.
Taksi eksyy, myöhästyy ja laskuttaa tuplasti...
Kiitos Sipilä. Meni perseelleen.
Ei riitä BERNER ja SIPILÄ tuhosi koko taksialan. Tämä on aika surullista. Itse päädyin ostamaan oman auton.
Minulla ei ole ongelmaa taksien kanssa..on aina samat 2 tärkeimmistä kun tarvitsen taksia..molemmat ovat suomalaisia..osaavat ajaa..memnä perille ja ovat kohteliaita..jos tarvitsette taksia niin kysykää luotetulta ajavalta jos suostuu ottamaan teiltä kyytejä.
Itse tarvitsen 2-3 x kuukaudessa..hyvin pelannut
Mielenkiintoista. Eli pitää hankkia oma luottokuski eikä soittaa taksikeskukseen. Kun nyt vain löytäisi sen oman luotettavan.
sähköskootterilla pääsee
Mutta jos ei pysty ajamaan itse, ei skootterilla eikä autolla?
Yleensä ajan omalla autolla, mutta joskus on niin huono kunto että pitää mennä taksilla sairaalaan. Tai jonnekin missä on vaikea pysäköidä kohtuuetäisyydelle.
Nuorempana ajoin illalla kotiin kun olin ottanut, nykyään en pysty iltarientoihin.
wwww