Tänään köyhä syö

Itse tehtyjä sämpyöitä ja välissä kurkkua ja lauantai makkaraa. Kurkku oli alle euron prismassa joten ostin monta.
564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuo on oikke hyvä.

Äänestä

Juu kyllä sämpylät hyviä on kun itse tekee. Itse laitan vähän kaurapuuroa sekaan.

Äänestä

Voisi tuo lauantai maistuakin monen vuoden jälkeen. Kyllästyttää jo leikkeet.

Äänestä

Tilasin parit tacot, noin 20€. Kyytipojaksi kylmää olutta paikallisesta pienpanimosta, 7,90€ 0,5l pullo. Huomenna taas töihin, jotta on varaa hyvään ruokaan.

Äänestä

Leikkeleet tulee kustantaan jonkin verran mutta kyllä lauantai makkara sillon tällön ok.moni kritisoi lauantai makkaraa mutta montako tuhatta kiloa sitä myydään suomessa ja tavallista makkaraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Itse tehtyjä sämpyöitä ja välissä kurkkua ja lauantai makkaraa. Kurkku oli alle euron prismassa joten ostin monta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu