Nyt on. Puhelimessa ei voi puhua,rauhallista kesäillan sateesta ei voi ulkona nauttia metelin takia aamusta iltaan. Vai onko jo valitus tehty ja lentävät poikkeusluvalla.
Missä metelistä valittajat
Anonyymi
3267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä täytyy todeta, että nämä lentokoneet häiritsevät paaaljon enemmän, kuin kiihdytysautot. Lisäksi kiihdytyskilpailut päihittää henkilökunnan määrässä reilusti perinteiset juhannusjuhlat. Siihen päälle yleisö, joten rahaa tulee tähän köyhään kylään. Valittajat voisivat ottaa vähäsen asioista selvää ja olla hiirenhiljaa.
Tänä viikonloppuna on meteliä tiedossa ja hyvä niin että jotain tapahtumia täälläkin.
Mikä oli tämä iso armeijan kuljetuskone joka teki torstaina ylilennon kentän yli tosi matalalla.
Onko Suomen armeijalla noin isoja koneita ja mikä mahtoi olla manööverin tarkoitus? Oliko vastavarten tilattu? Samaan aikaan oli kuitenkin autoja radalla.
No kai se nyt oli vain ylilento kun kentällä kerta jotain tapahtuu,vai olisiko lentokin pitänyt kieltää