https://keskustelu.suomi24.fi/t/16906826/tukholman-profetia---alkuperainen-yrjo-sakkisen-versio#page-top
Antaa uskoa, että Jeesus Jumalamme johtaa tätä sekasortoista aikaamme.
Antaa uskoa, että Jeesus Jumalamme johtaa tätä sekasortoista aikaamme.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Niin siis Jeesus ja Jumalamme tarkoitat..
Kuka noista hurlumheilahkolaisten mielikuvitusystävistä ottaa selkoa.
Nk. "Tukholman profetia" on Ruotsissa mahd. unen / painajaisen nähneen helluntailaisen saarnaajan / tai sitten tietoisesti laatima, kuitenkin jo kauan Ruotsin (ja Lännen) jo Neuvostoliiton, mutta myös sen kaatumisen jälkeenkin, nyt vieläpä Venäjääkin vastaan suunnattu, uskontoa ja Raamatun sanomaa väärinkäyttävä, nk. valheprofetia, sotapropaganda, jota etenkin USA:ssa vapaamuurareiden perustama lumeuskonto "helluntailaisuus" on jo vuosikymmeniä levittänyt.
Näitä valheprofetioita on näillä kristinuskon vastaisilla anabaptistiteilla ollut Suomessa sadan vuoden historiansa ajan ollut varmasti useita tuhansia. Niitä, uudia "näkyjä" synnytetään jatkuvasti.
Helluntailaiset, ym. karismaatikot pitävät itseään synnittöminä, joten selvästi todettuja, Jumalan / Pyhän Hengen nimissä esittämiään valheitaan he eivät myöskään koskaan kadu, tunnusta tai pyydä anteeksi, selvitä esim. uhriensa kanssa. Ovat taloudellisesti valtavasti rikastuneet näillä huijauksillaan.
Tämäkin aloittaja on jo vuosia näillä foorumeilla levittänyt näitä USA:n / NATO:n sotapropagandistisia ennustuksia ja "profetioita". Aidosti uskova kristitty hän ei ole, vaan kylmäverinen, Lännen tod.näk. agentti = trolli, RKP / Leo Mellerin Patmos-sotapropaganda-toimistolta.
Meller itse oli (ainakin 1950-luvulla) helluntailainen, joista erosi, tai hänet erotettiin ja perusti oman uskonnollisen bisneksensä, nyk. nimeltään "Patmos, lähetysjärjestö". Mellerillä on tiettävästi suuremmat vuositulot kuin esim. kristillisten kirkkojemme arkkipiispoilla.