Siinä on EU/ Amerikka uskovaisille pallopäille ihmeteltävää!
Kiina ostaa edullisesti öljyä ja hiiltä venäjältä samalla kun EU tuhoaa itsensä ampumalla itseään jalkaan venäjä pakotteilla :D
https://www.ntd.com/xi-and-putin-agree-to-china-russia-strategic-coordination_794762.html
Kiina ja Venäjä löivät hynttyyt yhteen!
5
203
Vastaukset
Turkkikin on tarkkailijajäsenen asemassa Shanghain unionin jäsenyydessä. Päässenee Shanghain unionin jäseneksi jos onnistuu estämään suomen ja ruotsin diktaattorihallitsijoiden ajaman NATO jäsenyyden.
https://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Cooperation_Organisation- Anonyymi
Kiina on haistanut veren, eivät he hyvää hyvyyttään osta Venäjältä markkinahintaan verrattuna alihintaista öljyä, vaan ahneuttaan.
Kiina myös katselee Venäjän resursseja, mitä voisi seuraavana ostaa halvalla, lopputuloksena on Kiinan omistama Venäjä.
Molemmathan myös edelleen suunnittelevat yhteista tukikohtaa Kuuhun, asia jonka toteutuminen tulee olemaan vaikea pala monelle tällä palstalla heiluvalle.- Anonyymi
Kiinan ja Venäjän kumppanuus Shanghain unionissa olisi myös Suomen etu.
Nyt Suomi on luisumassa konkurssiin, valtion lainojen korot nousee nyt prosentin kummenyksellä per vuorokausi!
https://www.suomenpankki.fi/fi/Tilastot/korot/taulukot2/korot_taulukot/viitelainojen_korot_fi/
Hra Lättäpää on totuuksien lähteillä.
Eurooppa on hyttysen paska jota USA pitää pilkkanaan.
Voima- akseli Venäjä- Kiina- Intia ja Pohjois-Korea ovat sellainen maailman mahti että niiden edessä länsiklikki joutuu vielä polvistumaan.- Anonyymi
Olet tuossa oikeassa, Venäjän tie on sama kuin Pohjois-Korean.
Jatkossa tiukasti Kiinan lieassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208427Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4207652Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95255Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824909Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294679Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2073044- 1252954
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342832Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin732780Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242446