Perussuomalaiset Naton ratkaisijaksi Turkin kanssa,

niin kuin rajalakien turvaaminen, polttoaineen hinnan vahvana laskijana,
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Aloittaja oikeassa, Turkki kieltäytyy neuvotteluista suomen änkyröiden kanssa, jotka vatuloivat samaa samaa levyä yhä uudestaan, nyt tarvitaan perussuomalaisia tämänkin asian ratkaisijaksi suomalaisten turvallisuuden eteen, tämä terroristien hyyssääjä hallitus ulos, sillä vaarantaa suomen kansan, tästähän varoitettiin jo vuosia sitten.

Äänestä
  • Lienee kuitenkin niin että persut yhdessä muun kansainvälisen oikeistopopulistiblokin kanssa ovat sopineet keskenään että Turkki estää tarkoituksella Suomen jäsenyyden. Tuskin persuista tässä siis on mitään apua niin kuin ei missään muussakaan asiassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lienee kuitenkin niin että persut yhdessä muun kansainvälisen oikeistopopulistiblokin kanssa ovat sopineet keskenään että Turkki estää tarkoituksella Suomen jäsenyyden. Tuskin persuista tässä siis on mitään apua niin kuin ei missään muussakaan asiassa.

    Rajalait saatiin perussuomalaisten painostuksesta aikaiseksi oikeaan muotoon ja myös hallituksesta johtuvaan Nato sekoiluun tarvitaan perussuomalaisia ratkaisun saamiseksi, hyvää oppositio politiikkaa on menossa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rajalait saatiin perussuomalaisten painostuksesta aikaiseksi oikeaan muotoon ja myös hallituksesta johtuvaan Nato sekoiluun tarvitaan perussuomalaisia ratkaisun saamiseksi, hyvää oppositio politiikkaa on menossa.

    Kansainvälinen oikeistopopulistiblokki (Venäjä, Unkari, Turkki, persut, Lokasankko ym.) lienevät olleet yhteistuumin järjestelemässä näitä ns. hybridioperaatioita, pakolaisvirtoja ym, jotta pääsisivät sitten pätemään muka isänmaan puolustajina. 😝 Sama koskee Turkin Nato jarrutteluita. Katin kontit siis persujen touhuille. Ilman oikeistopopulisteja ja heidän kieroilujaan näitäkään ongelmia ei meillä olisi ylipäätäänkään.

    Äänestä

Ei hullumpi ajatus. Niikko voi käskee Kiinalaisten ystäviensä painostaa Turkkia?

Äänestä

Minä äänestin persuja ennen kunnes huomasin että punaposkinen poika ja somessa älämölöään pitävä Maukka Peruskangas on natokiimaisia hysteerisiä pellejä. Jatkossa äänestän basemmistoliittoa, siellä on ainakin muutama joka on säilyttänyt järkensä ja elää arkitodelliduudessa. Terveisin Aku Porista.

Äänestä
  • Viherkomukat on kääntänyt takkinsa heittämällä, tervemenoa joukkoon takinkääntäjät.

    Äänestä

  • Listaus pakkomielteistäsi vain pidentyy, joille et edes perusteita kykene antamaan.

    Addick, sinimusta, banaani, ykkäpidon suojeluksessa vittuilu, viestien kopiot . . . . . .

    Äänestä

Riikka Purra puolueensa kanssa on tehnyt loistavaa oppositio politiikkaa, tulokset puhukoon puolestaan.

Äänestä
  • Esimerkiksi mitä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Esimerkiksi mitä?

    Mutavyöry on pysäytetty?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

niin kuin rajalakien turvaaminen, polttoaineen hinnan vahvana laskijana,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu