Toiset ne jaksaa valittaa.
Huomenna on tädin hautajaiset. 2 serkkua valitti,että ei ole kyytiä. Tilaisivat taksin
Matka jakautuu kolmeen osaan
Kotoa - Hautausmaalle
Hautausmaalta - Muistotilaisuuspaikalle
Muistotilaisuuspaikasta -Kotiin
Matkat pitää tilata tietenkin erikseen.Jos taksi jää odottamaan,se tulee maksamaan kalliisti.
Halvimman taksifirman kokonaishinta on laskurin mukaan 42 euroa(10Km). Se ei ole kahdelle henkilölle kohtuuton kustannus.
Turhasta valittajat
3
528
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en osallistunut Siskon vainajan miehen Heikin Hautajaisin Espoo Kellonummi. Ihan vierestä hautajaisin lähti autollani lähisukuani ja autoon olisi mahtunut!Katsoin julkinen liikkeenne Itä-Helsinki Metroon(.Metro ei kulkenut silloin viellä Tapiolaan asti!)Helsinki olisi ollut otetavissa pussi Heikin torille. Josta vaihto pussi harvaksen kulkeva Espoo Kellon numen hautausmaa. Edes kuoleman edessä lähisuku ei nöyrtynyt autokyydin antoon.Kun tilaa oli autoissa,autoissa.Minulla yksin eläjällä ei olisi ollut varaa otaa taksia allle,ei tänä päivänäkään! Monesti syy joitain ihisiä jotka suoria ei haluta Hautajaiset, häät, kasteet ymm.Kun estetän suvuissa ihan muta mitä todella ollan ja pelko persen alla,jos tolta henkilältä kysytän jotain ja vastaaki asiaioista niiden oikeilla nimillä.Kyse niistä henkilöistä juuri jotka istuvat hautajaiset, häät,kasteet, vihkimiset kirkoissa mutta ei sitten livenä heidän elämä.Vaan juuri siellä tekoäly maailma tykkäämässä ,peukuttamassa muille ja herneet nenissä,jos rittävästi ei tykkäyksiä saakkaan joku päivä.
VALI VALI ULI ULI MÄKÄ MÄKÄ MKÄ JA URPUTI URPUTI...
- Anonyymi
on muitakin kuluja kun taksimaksut. mahdollinen kukkalaite ja säällinen vaatetus. mustat korkkarit ja mustat verkkosukkikset, musta käsilaukku ja siisti musta kotelomekko tai sanna marin look...veskun hautajaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131053
- 104991
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29590Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481