ei tarvi olla sotaajan tuotantoa, mutta 2000 luvun hollywoodia
moneenko kertaan katsotte tuttuja elokuvia
montako kertaa katsotte vanhoja elokuvia
3
74
Vastaukset
- Anonyymi
Riippuu elokuvasta, hyviä katsoo helposti vaikka 10 kertaa ja enemmänkin.
Esimerkiksi "Stargate" vuodelta 1994, ja mielellään se pidennetty versio eikä alkuperäinen.- Anonyymi
Kyllä Stargate pari katselua kesti (kun piti useamman vuoden väliä katseluilla), mutta nyttemmin on alkanut tuntua vanhahtavalta ja juoneltaan aika kömpelöltä ja lapselliselta. Leffan pohjalta tehty tv-sarja Stargate SG-1 oli kyllä parhaimmillaan aivan mainio, tykkäsin varsinkin Richard "ihmemies" Dean Andersonin sarkastisista kommenteista. Mistähän tuon näkisi alusta asti uudestaan? Muutama kausi on joskus tarttunut kaupan ale-laarista dvd:nä, mutta eivät olleet parhaimpia kausia ja kuvan laatu melko surkea.
Saatan montakin kertaa katsoa elokuvan tai elokuvasarjan, jos olen pitänyt siitä. Esim. Indiana Jonesit, Mies ja alaston ase -elokuvat, Poliisiopistot, Pirates of Caribeanit, Yksin kotona 1 ja 2 ja Jurasic parkit olen katsonut usemapaan kertaan. Yleensä katson paljon samoja elokuvia, mutta toki myös sellaisiakin olen katsonut, joita en ole ennen nähnyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 635154
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai564615Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1234569Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3271874- 851513
- 911472
- 2351370
- 3201083
- 200961
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.51893