”Putin piti riidanhaluiseksi kuvaillun puheen: ”Maailmanpolitiikassa mikään ei tule olemaan enää ennallaan.”
putin on oikeassa. venäjän tulevaisuus on olla ns. banaanivaltio. venäjä ei tule päättämään mistään maailmaan liittyvistä asioista. Ukraina tulee EU:n mukana nousemaan talouden mahdiksi.
putin on oikeassa. venäjän tulevaisuus on olla ns. banaanivaltio. venäjä ei tule päättämään mistään maailmaan liittyvistä asioista. Ukraina tulee EU:n mukana nousemaan talouden mahdiksi.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Totta, Putlerin pölvästi onnistui tosiaan tekemään Venäjästä koko sivistyneen maailman syvästi halveksiman sontatunkion ja mätäpaiseen. Jolla tulee olemaan samanlainen asema kuin Pohjois-Korealla ja Syyrialla muilla roistovaltioilla, eli barbaareilla ei ole enää mitään asiaa sivistyneen maailman puolelle.
Noilla diktaattoreilla tuppaa tuo todellisuuden taju toisinaan, ehkä yleensäkin, lähtemään lapasesta.
Ötsin purina olisi mainio nimeksi mustille ja mirreille.
Venäjän federaation presidentti piti hyvän ja rauhaarakentavan puheen. Tästä suuri kiitos. Onneksi Suomessakin löytyy poliitikkoja, kuten vaikkapa Kimmo Kiljunen, SDP, jotka ymmärtävät maailman rauhan realiteetteja.
Kimmo Kiljusen ohje Ukrainan sotaan jakaantuu kolmeen pääosaan:
-neuvottelu, neuvottelu, neuvottelu (Putinin kanssa)
- ei apua Ukrainalle.
- ei Naton liittymiselle.
Naton ulkopuolella Suomi pystyy itse neuvottelemaa turvatakuut pres, Putinin kanssa.
Tiedoksi zrussan trolli, että Kiljunen äänesti Naton puolesta. Yritä nyt jakaa jotain muuta putlerskan propaganda ulostetta.
Putlerin sekava jollotus pahenee päivä päivältä.
Nyt hän kuvittelee voivansa kusettaa maailmaa jollain typerällä KHL NHL ottelulla?
Aivovammaista urputusta, mihin vain syvästi todellisuudentajun menettänyt diktaattori kykenee..
Örisee mitä örisee.
Mikä on nato-puudeli Suomen paikka uudessa maailman järjestyksessä?
Oletettavasti lännen aggression ruumiillistuman, naton aggressioiden sotatanner.
Väinö Sotatanner toivottaa natolaiset sotajoukot avosylin rellestämään maaperällemme, eikä rajatkaan niin tarkat ole.