Media on hiljaa, joten ei terroritekojen ilmeisesti. Miljoonat menneet tarpeeseen.
Kuinka Pekan ISIS leiriläiset on kotiutunut.
Anonyymi
1360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No, eikös niistä kerrota harva se päivä! Heillä menee hyvin, meillä päinm pers...ttä.
Taitaa olla edellisen Sipin aikana tulleita.
Niillä menee hyvin, asuvat uusissa asunnoissa, kaikki tarvittava hankittu kela rahalla, terapiaa ja tukea niin paljon kuin tarvitaan.
Asuvatko Kämpissä sviitissä, vai mihin on asutettu?
Tuskin ne muutama tulokas on mitään tehnyt. Melkein kaikki on lapsia. Sen sijaan kysy niistä 2015 tulleista kepun ,kokoomuksen ja persujen suosiollisella avulla.
Erdogan kuitenkin pelkää, että Haavisto hyökkää terroristifalanginsa kanssa Turkkiin. Ei pääse Suomi Natoon Pekan takia.
Ruotsissa joku isoisä kävi hakemassa kakarat itse pois leiriltä ja kaikki kakarat on huostaanotettu ja vammaisia. KOva on lasku yhteiskunnalle mutta Pekka se purskahti itkuun kun isisakka poiki presidentin lentokoneessa matkalla Suomeen.
Lisää laitetaan rahaa voivat viihtyä Suomessa hyvin
Kassatytön mukaan Suomi on vauras maa. Jos raha loppuu, otetaan lisää velkaa.
Nyt on hyvää läppää!
Sähköpyörälläajokurssi on nyt meneillään. Jokaiselle suorittaneelle tulee sähkötäpäri omaksi.
Loppuaika menee suomenkielen alkeita opetellessa.
Mä kuulin, ett yks oli terrorisoinut äitiään kieltäytymällä syömästä aamupuuroa.
Kukapas sitä valittaisi kun rahaa lappaa tilille mitään tekemättä ja voi tehdä mitä haluaa ilman rangaistuksia.