Kävin kaupassa ja sieltä tuli ostettua seuraavaa ja rahaa meni yhteensä 16.65€
Täysmaito 1.39€
Ohut keittokinkku 2.09€
Reissumies tosi tumma 1.25€
Kurkku suomi 0.65€ (2.39kg)
Lasagnette 2.45€
Arki juustoraaste 1.59€
Oivariini 75% normaali suolainen (400g) 2.98€
Edam juusto viipaleet 16% 4.25€ (400g)
Jauheliha mulla oli valmiina sika-nauta 23%, pakkasesta otin sulamaan eilen. Sekin maksaa 2.65€ 400g paketti
Täysmaito 1.39€
Ohut keittokinkku 2.09€
Reissumies tosi tumma 1.25€
Kurkku suomi 0.65€ (2.39kg)
Lasagnette 2.45€
Arki juustoraaste 1.59€
Oivariini 75% normaali suolainen (400g) 2.98€
Edam juusto viipaleet 16% 4.25€ (400g)
Jauheliha mulla oli valmiina sika-nauta 23%, pakkasesta otin sulamaan eilen. Sekin maksaa 2.65€ 400g paketti
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin juu perustarpeita ja maksaa.
Ruuan hinta pitisi saada alas, samoin bensan sekä diesel hinta
Sähkön hinta myös sekä asumisen kulut. Herrat vaan elostelee ja kansa kiristää vyötä.
Vähemmän hallitusta enemmän markkinavoimia.
Täällä porukka haluaa valtion säätelevän heidän elämää vaikka valtion syytä nykyiset ongelmat.
Ostin tänään vain perunaa ja maitoa. Tein muusia ja ahven fileitä. Huomenna sama koska menen aamulla kalaan.
Järki ostokset on.
melkein kun mun ostokset.
...perunaa ja porkkanaa, kaalia, sipulia, lanttua oisin sit ostanu lisäksi, ja tuoremehua.
Ne oliskin hyviä valintoja.
Iskä ei syö kuin lihaa. Pakko fattasta taas kerjätä.
Leipä ja sen lisukkeet ovat kalliita.
Ruispuurossa on kuitua ja hivenaineita yms runsaasti ja maksaa alle 2€ kilo! Lisäksi nuo leikkeleet ovat epäterveellisiä.