YK: Sanna on rikkonut kansainvälistä sopimusta

Saamelaiskäräjien puheenjohtaja Naima-Aslak Juuston mukaan YK:n syrjinnän vastaisen komitean päätös tuo lisää painoarvoa saamelaiskäräjälain muutoksen tarpeelle.

Tampereen Lappi on palautettava alkuperäisväestölle.


https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cd491a02-8350-44c7-886d-40857cabd546
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nunnukan nunnuka lai lai loi lauloi jo vihreän edustaja aikoinaan 🤣🤣🤣

Äänestä

Hieman outoa tällainen puhdas syntyperä joka todistetaan vielä dna-testeillä. Kuulostaa aika natsimeiningiltä. Ei ihme että KKO otti toisen kannan, mutta Yk on korruptoitunut ja kehitysmaalaisilla miehitetty jolle nauraa kaikki diktaattorit ja normaalit ihmiset.

Äänestä

Suomi on rikkonut kansainvälistä sopimusta... kuinka yllättävää. Koko maa on rikollisten suhmureiden kourissa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saamelaiskäräjien puheenjohtaja Naima-Aslak Juuston mukaan YK:n syrjinnän vastaisen komitean päätös tuo lisää painoarvoa saamelaiskäräjälain muutoksen tarpeelle.

Tampereen Lappi on palautettava alkuperäisväestölle.


https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cd491a02-8350-44c7-886d-40857cabd546

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu