Venäjä on myynyt Turkille 2 laivalastillista Ukrainasta varastamaansa viljaa.
Nyt on siis lomalaisille leipää tarjolla. Ostatte niitä Erdoganin romahduttamia liiroja ja niillä leipää ja matkamuistoja, niin Erdogan jaksaa sitten taas pitää huolta meistä ja meidän politiikasta.
Suoraan sanoen lomamatka Turkkiin on nyt suora lahjoitus Erdoganille ja Putinille jotta saavat jatkettua hienoa ulkomaanpolitiikkaansa.
Leipää riittää Turkissa lomaileville
12
137
Vastaukset
- Anonyymi
Sotasaalis, ei ole varastamista.
Miksei Ukraina sopinut asioita Venäjän kanssa?
Miksi uskoivat Yhdysvaltojen ohjeita?
Nyt Yhdysvallat antaa aseet, ja seurailee taustalta miten Ukrainan nuoret sodassa kärsii,ja siviilit loukkaantuu. Sairasta!- Anonyymi
Sotasaalis on nimenomaan varastamista. Onhan mm. Saksan armeijan sotasaaliita palautettu takaisin oikeille omistajille.
- Anonyymi
Ai sopineet Venäjän kanssa alueluovutuksista?
Olipa Mannerheimkin tyhmä kun ei sopinut Stalinin kanssa. Ainahan roistoille pitää jotain antaa.
- Anonyymi
Ei kai kukaan leipää syö, sioille se vilja syötetään, ett turistit saa kunnon possun kassleria kuten Suomessa.
- Anonyymi
Ei venäjä mitään ole varastanut, ottanut oikeudenmukaisesti viljan pois sitä hallinneilta roistoilta.
- Anonyymi
Venäjä ei ole ikinä tehnyt mitään oikeudenmukaista. Pahuuden valtakunta
- Anonyymi
Nyt me kaikki lähdetään lomalle Turkkiin!!
- Anonyymi
Se vilja kuuluu kansantasavallalle , ei Ukrainan natsi oligarkeille. Kansantasavalta vie viljaa Afrikan nälkäisille.
- Anonyymi
Turkki on jo aiemmin ollut Venäjän viljasta riippuvainen. 80% sen vehnästä tuli ennenkin Venäjältä, pienempi osa Ukrainasta.
Nyt tosin ainakin osa Venäjän toimittamasta viljasta on Ukrainasta varastettua.
Mutta Venäjällehän ei Ukrainaa ole olemassakaan, joten se on heidän tulkintansa mukaan venäläistä viljaa... - Anonyymi
Muutan turkeyn ja otan putin option käyttöön ja huolet pois
- Anonyymi
Aah ihanaa, leipää ja siihen kalkkunaa päälle.
- Anonyymi
Otitko kuvia kun kävit varkauden todentamassa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455573Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3075400Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä854629Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692465Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y32115Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt491905Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311865Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161852Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261810Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi831752