Autokuskiksi ei kannata enää ruveta..

Palkat ovat surkeat siihen nähden että saa peräpukamat loppuiäksi...
553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paljonko rekkakuski tienaa?

Äänestä
  • Näillä dieselin hinnoilla ei enää mitään, varsinkin jos on vielä sopimukset voimassa vanhoilla hinnoilla.

    Äänestä

Rekoista en tiedä mutta kaikki kuljetushommat tuntuu olevan kiintiöity maahan tunkeutuneille.

Äänestä

Nuo pukkiksethan räjähtää itsestään, kun käy vessassa kakkosella. Toki oma vaiva puunata vessaharjalla pistemäiset verijäljet pois.

Äänestä

Tuntipalkka on oikeastaan sama kuin muuallakin, mutta saa päivärahaa. Huono puoli on se että kun käy huoltoasemalla ensin kahvilla ja sitten myöhemmin syömässä, niin ne maksavat niin paljon että loppujen lopuksi mitään ei jää käteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Palkat ovat surkeat siihen nähden että saa peräpukamat loppuiäksi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu