Perussuomalaisethan saavat raivarin jos nk. Mamumies edes katsoo teiniä.
Heilläkin on valkoiselle heteromiehelle eri säännöt, puolustavat täydellä teholla rydmania. Kai noissa jotain perää on kun juttu jo kerran on ollut poliisilla.
Kysehän kuitenkin on että valta-asemassa, nuorten puheenjohtajana, puoluetoimistossa "pamppuna" pitää käyttäytyä nuhteettomasti eikä taputella alaikäisiä. Moraalista kuin Kanervan tapauksessa.
Minua ärsyttää kun niin monet somessa hyväksyvät alaikäisille flirttailun, halailun ja ehdottelun.
Heilläkin on valkoiselle heteromiehelle eri säännöt, puolustavat täydellä teholla rydmania. Kai noissa jotain perää on kun juttu jo kerran on ollut poliisilla.
Kysehän kuitenkin on että valta-asemassa, nuorten puheenjohtajana, puoluetoimistossa "pamppuna" pitää käyttäytyä nuhteettomasti eikä taputella alaikäisiä. Moraalista kuin Kanervan tapauksessa.
Minua ärsyttää kun niin monet somessa hyväksyvät alaikäisille flirttailun, halailun ja ehdottelun.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tiedätkö asiasta jotain muuta kuin mitä olet lehdistä lukenut ??
Se ei ole paljon, mutta ei hurskastelijat paljoa tarvitse.....
Tiedän sen mitä olen lukenut. En ole mitään puoluetta, saati ääriryhmiä, siis aloittaja.
Ainakin närkästyneitä naisia on, se riittää kuten Kanervan seksiviestit viemään asiallisuuden.
Tottakai persut puolustelevat, ovathan he kovia itsekki seksualisoimaan naisia. Ja koska Rydman on ollut henkinen persu, mamuvastainen, kosiskelevat nyt willeä persuihin. Ja niinhän siinä käy ja wille menestyy, voi olla joskus ps pj.
''Tiedän sen mitä olen lukenut.''
Se ei välttämättä ole paljon, todellista tietoa.
Juttu meni poliisitutkintaan. Kuten joku jepari totesi ''...poliisi tutkii onko tapahtunut rikos, poliisi ei tutki huonoa käytöstä...''
Älä ole höperö harhainen. En ole kuukausiin tänne kirjoittanut, joskus puoluekokouksen aikaan jotain kirjoittelin, taisin ihmetellä sen huono suomi-naisen ehdokkuutta puoluesihteeriksi.
En ymmärrä tuommosta että muka tiedtään kirjoittaja.
Ei, mutta puolueet ei välttämättä huonoa käytöstä hyväksy muut kuin persut.
Muista Kanerva.
Sehän on jo kerran ollut poliisilla. Rikos ei ole , kun ei ole kuin halaillut, ei väkisin yrittänyt
Miten on vaikea ymmärtää nuhteettoman kuvan ja rikoksen ero?
Ajattele vaikka riparipappia, ei hänkään tee rikosta jos vähän halaa teiniä ja tuntee halua, mutta silti voi joutua esimiesten puhutteluun kun juoruja kulkee.
Joskus vielä osut varmastikin asiaan, mutta pakkomielteesi ja vainoharhaisuutesi on ensin parannuttava. Et siis asiaan, aiheeseen ole onnistunut sadoissa, tuhansissasi kommenteissasi osumaan, vain kirjoirjoittajien maalittamiseen ja solvaamiseen.
Vähäkainu ei enää ole persu mutta eduskunnassakin, tärkeenä käy siellä avustajsna, kuitenkin tsiikailee naisia siellä. Suomela on istunut huolimattomasti ja hame paljasyaa reidet.
Eikös tää viidenkympin villityksesssään, Jarno, ota kuvan ja vielä julkaisee? Moralistinauset, jotka itse kulkee tissit luki paljaina ps- tilaisuuksissa, haukkuvat sittem
suomelaa.
Naisethan ne mielessä, vaiko venäjän ihanuus enemmän.
Olet oikein esimerkki ihanteellista palsta-idiootista, jolle uppua kaikki "huippumediassa" kirjoiteut, kerrotut tarinat, koska kai niissä jotain perää on. Siitä sitten palstoille huutelemaan, ilman ajatustakaan, mitä miksi ja kenen eduski tapahtuu aivopesua, mielipiteiden ohjausta. Lisäksi, olet yleensä aivan väärällä palstalla avautumassa näiden "hirvittävien" epäkohtiesi kanssa.
En koska suomen uutiset ja halla- aho päivityksessään on vahvasti Rydmanin puolella.
Sinäkö et usko että kokoomus tutkii asiaa? Etkä usko sen olleen jo kerran poliisitutkinnassa.
Rikoshan ei ole flirttailla teinin kanssa mutta valta-asemassa ( nuoriso pj, puoluetoimiston tehtävissä) se on moraalitonta. Ikäraja on 18 tuossa tapauksessa.
Onko jo juhannusjuomat aloitettu?
Tuo alkaa olla jo sellaista tahatonta komiikkaa, aiheeseen et ole osunut tällä trolli-urallasi kertaakaan, mutta onnistuneesti olet hyökkäilyt kaikmkien kommentoijien kimppuun, addicktoinut heidät ja esittänyt erilaisia, -asteisa syytöksiä. Tietenkään mitenkään et ole kyennyt perustelemaan, todeksi osoittamaan väitteitäsi, mutta itkua on riittänyt ja riittää poistoista, joita asiattomista kommenteistasi on tehty.
Mormaali kommententoija olisi tajunnut, noista hienovaraisista vinkeistä joita ylläpito sinulle on antanut, banneista, poistoista niin kommenttienkin kuin nikkien, että jotain on pielessä eikä menee tieteen ja taiteen sääntöjen mukaan.
Mutta sinä et, sinä jatkat valheitasi ja terrisasi estämällä kaiken järjellisen kommentoinnin palstalla, yleensä kopioillasi, tai muuten vähintäänkin aivottoman kommentteiksi luokitettavilla pakkomielteisillä tarinoilla addickista, jota ei ole olemassakaan. Eikä sinulla yhtään piippaa, että olet jo pidemmän aikaa liikkunut häiriköivän idiootin kirjoissa.
Kommenteista saa sen kuvan, että olemme ainoat kommentoijat palstalla. Olenko ymmärtänyt oikein?
Olemassa olematon addick?
Islamilaisessa tuomioistuimessa kahden naisen todistus vastaa yhden miehen todistusta.
Persujen tuomioistuimessa yhdeksän naista ei riitä yhtä miestä vastaan, kuten tämä Rydmanin tapaus osoittaa.
Odotellaan, josko Rydmania vastaan löytyisi 50 naista todistamaan. Se saattaisi juuri ja juuri riittää persujen mielestä siihen, että voitaisiin epäillä Rydmanin käyttäytyneen sopimattomasti.
Sanoisin, väittäisin ettei Perusja kiinnosta Rydman. Kokoomus ja Rydman hoitakoot ongelmansa, ja tietystikin antipersu joka palstalle kuulumattomia tarinoitaan maan ja taivaan väliltä tänne heittelee.
Onhan Rydman aina ollut persujen suosiossa koska on heidän maahanmuuttokantansa jakanut.
miten tämä batman ja ryytman liittyy valkoisiin voisi käydä mustalaisesta 🤣
Onhan tummia suomalaisia, itsekin olen. Rydman on kari rydmanin pojanpoika. Tunnettu tavallisille talliaisillekin tuosta kaihosesta hautajaislaulusta: poissa on ystävä kallehin.
Eniten suututtaa se, että persut ja jotkut kokkareet alkoivat huoritella noita lapsia ja nuoria tyttöjä! Kyllä on pahuus huipussaan! Tyhmyyden lisäksi!
Missä ovat tuollaista toimintaa harjoittaneet?
Eivät ne lapset ja nuoret tytöt pahoja ja tyhmiä ole, eikä sellaistakaan väitettä ole persut ja kokkareet esittäneet.
Oikeistoukkojen mielestä tytöt ovat vapaata riistaa.
Tälläkin palstalla monet kommentoijat nimitelleet ja huoritelleet noita tyttöjä, lapsia vielä.
Pidän noita tyttöjen nimittelijöitä persuina, persuissa tyhmyys ja pahuus yhdistyy.
Rydmanin teoista ei ole näyttö. Jos on Iken tyylillä lähetellyt tekstareita, ei se vielä todista puutarhan kourimisesta.