TÄSSÄ ON 100% VARMA PELASTUS

Nyt kannattaa kaikkien ottaa vakavasti tämä 100% pelastuksen neuvo. Saatana ja perkele rääkkää uskovaista, mutta ei ateistia koska ateistihan on jo Saatanan oma. Siksi kannattaa olla ateisti.

Jos olet ateisti ja joudut helvettiin niin vietät siellä lokoisasti ikuisuuden kaverisi Saatanan kanssa. Jos Jumala ottaa sinut kuitenkin taivaaseen niin ei sekään huono juttu ole. Jos Jumalaa ja Saatanaa ei olekaan oikeasti olemassa niin olet viettänyt hyvän ja taikauskosta vapaan elämän.

Jos olet uskovainen, et voi olla varma, ottaako Jumala sinut taivaaseen vai heittääkö helvettiin. Jos heittää helvettiin niin Saatana ja Perkelehän rääkkäävät sinua iankaikkisesti kun et noudattanut heidän käskyjään vaan uskoit Jumalaan. Jos Jumalaa ja Saatanaa ei olekaan oikeasti olemassa niin elämäsi meni hukkaan turhassa hihhuloinnissa.

5

187

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos mietitte, että on moraalisesti arveluttavaa olla Saatanan kaveri niin lukekaa Raamatusta mitä Saatana teki. Hän tappoi vain 10 ihmistä. Ne olivat Jobin lapset, jotka Saatana tappoi Jahven luvalla kun käski Saatanan koettelemaan Jobin uskoa. Sitä paitsi tuosta ei mitään pysyvää pahaa seurannut kun Jahve antoi Jobille uudet lapset kuten vuohet, kamelit ja karjankin.

    • Anonyymi

      Ei hihhulointi ole koskaan turhaa. Siitä saa hyvät fibat. Ja jälkikäteen me saarnaajat nauramme kippurassa, kun kertaamme hihujen typeryyttä hengellisessä tilaisuudessa.

      Taas jälleen kerran kaikki valheemme menivät läpi, eikä kukaan edes näyttänyt epäilevän sanojamme. Välillä joku meistä tosin erehtyy menemään hieman liian pitkälle, jolloin joku vähänkään järjissään oleva siellä kuulijoiden joukossa saattaa vähän jopa epäillä.

      Onpa jokunen heistä jopa hylännyt uskon ja uhraamisen, mutta uhreja riittää kyllä ihan piisalle asti, jos ei vain ole liian moni jakamassa pottia samassa paikassa ja samaan aikaan.

      Toisaalta miljoonien ihmisten massakokoukset voivat tuottaa enemmän per henki kuin pienet muutaman kymmenen tai parin sadan hengen hihhuloinnit.

      ~saarnaaja :)

    • Anonyymi

      Jos kahmii aina edut voron perään kymmeniä kertoja ja sitten vanhana lopettaa .
      Juuri kuolinvuoteella vaihtaa taas ateismiin kirkon hoitolaitoksessa 🤣

    • Anonyymi

      "ateistihan on jo Saatanan oma"

      Juuri tätä olen jo pidempään epäillytkin Suomi 24:ää lukiessani. Tosin vaikuttaa sille, että myös monet muut kuin ateistit ovat saatanan vaikutuksen alaisia Suomi 24:ssä, jopa uskovaiset.

      Koko Suomi 24 lienee osa saatanan erittäin kieroa suunnitelmaa, jota saatana itsekään ei täysin ymmärrä, muuta kuin sen, että paha se on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      79
      2024
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1249
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1072
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      93
      759
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      122
      740
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      707
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      665
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      634
    Aihe