TÄSSÄ ON 100% VARMA PELASTUS

Nyt kannattaa kaikkien ottaa vakavasti tämä 100% pelastuksen neuvo. Saatana ja perkele rääkkää uskovaista, mutta ei ateistia koska ateistihan on jo Saatanan oma. Siksi kannattaa olla ateisti.

Jos olet ateisti ja joudut helvettiin niin vietät siellä lokoisasti ikuisuuden kaverisi Saatanan kanssa. Jos Jumala ottaa sinut kuitenkin taivaaseen niin ei sekään huono juttu ole. Jos Jumalaa ja Saatanaa ei olekaan oikeasti olemassa niin olet viettänyt hyvän ja taikauskosta vapaan elämän.

Jos olet uskovainen, et voi olla varma, ottaako Jumala sinut taivaaseen vai heittääkö helvettiin. Jos heittää helvettiin niin Saatana ja Perkelehän rääkkäävät sinua iankaikkisesti kun et noudattanut heidän käskyjään vaan uskoit Jumalaan. Jos Jumalaa ja Saatanaa ei olekaan oikeasti olemassa niin elämäsi meni hukkaan turhassa hihhuloinnissa.

5

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos mietitte, että on moraalisesti arveluttavaa olla Saatanan kaveri niin lukekaa Raamatusta mitä Saatana teki. Hän tappoi vain 10 ihmistä. Ne olivat Jobin lapset, jotka Saatana tappoi Jahven luvalla kun käski Saatanan koettelemaan Jobin uskoa. Sitä paitsi tuosta ei mitään pysyvää pahaa seurannut kun Jahve antoi Jobille uudet lapset kuten vuohet, kamelit ja karjankin.

    • Anonyymi

      Ei hihhulointi ole koskaan turhaa. Siitä saa hyvät fibat. Ja jälkikäteen me saarnaajat nauramme kippurassa, kun kertaamme hihujen typeryyttä hengellisessä tilaisuudessa.

      Taas jälleen kerran kaikki valheemme menivät läpi, eikä kukaan edes näyttänyt epäilevän sanojamme. Välillä joku meistä tosin erehtyy menemään hieman liian pitkälle, jolloin joku vähänkään järjissään oleva siellä kuulijoiden joukossa saattaa vähän jopa epäillä.

      Onpa jokunen heistä jopa hylännyt uskon ja uhraamisen, mutta uhreja riittää kyllä ihan piisalle asti, jos ei vain ole liian moni jakamassa pottia samassa paikassa ja samaan aikaan.

      Toisaalta miljoonien ihmisten massakokoukset voivat tuottaa enemmän per henki kuin pienet muutaman kymmenen tai parin sadan hengen hihhuloinnit.

      ~saarnaaja :)

    • Anonyymi

      Jos kahmii aina edut voron perään kymmeniä kertoja ja sitten vanhana lopettaa .
      Juuri kuolinvuoteella vaihtaa taas ateismiin kirkon hoitolaitoksessa 🤣

    • Anonyymi

      "ateistihan on jo Saatanan oma"

      Juuri tätä olen jo pidempään epäillytkin Suomi 24:ää lukiessani. Tosin vaikuttaa sille, että myös monet muut kuin ateistit ovat saatanan vaikutuksen alaisia Suomi 24:ssä, jopa uskovaiset.

      Koko Suomi 24 lienee osa saatanan erittäin kieroa suunnitelmaa, jota saatana itsekään ei täysin ymmärrä, muuta kuin sen, että paha se on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      103
      3853
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2751
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2569
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2078
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      31
      1840
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      26
      1658
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1572
    8. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      75
      1395
    9. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1368
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1311
    Aihe