Kävin eilen Tokmannilla ja pyöräparkiin oli kytketty koira. En tunne rotuja, mutta ehkä terrieri tai nautseri, läähätti kuumuudessa ja tärisi. Kuka sitoo koiran telineeseen ja menee kauppoihin ja viipyy todella pitkään, koska se oli kun menin ja tulin takaisin.
Mietin lähtisinkö kaupaan ilmoittamaan asiasta, mutta mihin kauppaan, kun kauppoja toista kymmentä.
Koirien pito on ihmetyttänyt jo vuosia, naapurit käyvät viidenkymmenen metrin lenkillä koiriensa kanssa, mitä järkeä on ottaa eläin, jos ei pysty enempään.
Yhdellä pihalla koirat ovat räksyttäneet jo toista kymmentä vuotta, jos joku kuolee hankitaan uusi ja omistaja ei käytä koiria ollenkaan lenkillä.
koiran hätä
Anonyymi
3
251
Vastaukset
- Anonyymi
Soita 112.
- Anonyymi
Menet kauppaan huutamaan missä omistaja tai soitat heti 112!!
- Anonyymi
Kuumuus on iso vihollinen koirille. Kova läähätys kertoo jo siitä että lämpöhalvaus ei ole kaukana ja sitten onkin jo kiire auttaa koiraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie2145709Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta453832Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom323198Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole513078Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1592904Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava372743Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten892713Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin732409Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt742050Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1801991