Päiväkotilapsen jalat teipattiin tuoliin

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lapsi olisi kuulunut hoitoon eläintarhaan eikä päiväkotiin.

Äänestä

Tämänpäivän lapsista hyvin moni on häiriintynyt.

Nähin lapsiin auttaisi vain fyysinen kuritus, mutta sitä ei saa tehdä.

Ennen ei ollut ADHD lapsia vaan kurittomia ja tuhmia lapsia jotka saatiin kuriin kunnollisella fyysisellä kurituksella.
Jokainen lapsi oppii välttämään ei hyväksyttyä käytöstä, kun tietää siitä tulevan tukka pöllyä tai vyöllä selkään

1Äänestä

viellä päiväkotejäkin kilpailutetaan jossain kunnissa ,jolloin työntekijä määräkin voi olla pienenpi,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1fa56135-26ce-46ea-a39c-df0f4a585212

Lasten kanssa sattuu ja tapahtuu kaikenlaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu