kannattaa lukea.
Asia ei ehkä olekkaan niin yksinkertainen, kuin mitä hesari kuvaa tai leimaa.
Rydmanilla ei ole tässä vaiheessa mitään muuta mahdollisuutta kuin tehdä Helsingin Sanomien jutusta rikosilmoitus kunnianloukkauksesta ja katsoa asia loppuun.
Asia ei ehkä olekkaan niin yksinkertainen, kuin mitä hesari kuvaa tai leimaa.
Rydmanilla ei ole tässä vaiheessa mitään muuta mahdollisuutta kuin tehdä Helsingin Sanomien jutusta rikosilmoitus kunnianloukkauksesta ja katsoa asia loppuun.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Oliko tarkoitus vaan tuhota Rydmanin ura?
Todennäköisesti on kosto Kirsi Pihan Helsingin pormestariehdokkuudesta. Piha nimettiin kokoomuksen liberaali siiven ehdokkaaksi, vastaehdokkaaksi asettui Rydman ja kokoomuksen korservatiivi siipi. Rydman voitti ja Piha luopui sen jälkeen ehdokkuudestaan.
Parisuhdejutuissa ainakaan asiat ei ole mustavalkeita. Eikö yhden totuus ole objektiivista.
Aika törkee oli HS juttu. Meni juoruamisen tasolle. Ja jotain poliittista peliä taustalla.
Ikävä, että ihmisen elämän voi lehtien palstoilla tuhota päivässä. Ehkä hesarin toimittaja on tyytyväinen. Saa palkankorotuksen. Etsii jo seuraavaa uhria.
Hyvä Sanna, seiso persujen takana!
Persut ei liity tähän pässi.
RKP:n Håkani ei sitä tajua.
Liittyy,sika.
Ei liity - puniggi.
Kyllä+syytön+tuomitaan!
Vaikka+feministit+muuta+väittävät,+ei+ole+taantumuksellisuutta+puolustaa+miehiä!
Nyt+Aslak+oli+hetken+taas+onnellinen.+Radio+Ylen+ykkönen+yllätti+taas+positiivisesti.+
Aslak+avasi+radion+Ylen+yksi+kanavan+kello+10-11.+Puhuttiin+rakkauden+käsitteestä+ja+siihen+liittyvistä+ilmiöistä.+
Psykologi+Heli+Heiskanen+ja+filosofi+Pärttuli+Rinne+ja+toimittaja+Sari+Valto,+-uusinta+viime+joulukkuulta.+Oletan,+että+voit+kuunnella+tuon+Ylen+arkistosta,+jos+et+sattunut+kuulemaan.
-Suosittelen+tuon+ohjelman+kuuntelemista+juuri+sinulle!
Kiitos+teille+rakkauden+hetkestä!!!+Hyväksyntää,+osallisuutta,+ymmärrystä+ja+monenlaista+rakkautta+me+kaikki+tarvitsemme.
Maailmassahan+voi+vihata,+tappaa,+haukkua,+valloittaa,+huijata,+toivoa+pahaa+toisille,+toimia+kavalasti+toisia+ihmisiä+kohtaan+kuin+Juudas+jne.+Mutta,+…että+rakastaa…+se+on+todella+vaikea+kysymys+ja+helposti+tuomittavaa.+Mies+voi+toki+rakastaa+itseään,+koiraa+ja+vähän+heikommin+kissaa,+hevosta,+puoluetta,+vaimoa,+poikalastaan,+kirjaa,+ideaa,+työpaikkaa,+pyörää,+autoa,+….niin+ja+matkailua.+Mutta+varo+rakastamasta+tyttölasta,+tai+myöhemmin+ex+voi+manipuloida+rakkaudenosoituksesi,+sylissä+pitämisesi,+halaukset,+kädestä+pitämiset,+kauniit+sanat…pedofiliaksi+ja+kun+vielä+manipuloi+feministipsykologin+mukaan+olet+kusessa+enemmän+kuin+korviasi+myöten.+-Ja+arvaa+kuka+voittaa+kun+asia+viedään+oikeuteen.+Ja+arvaa+kuka+muistaa+ja+mitä+johdateltujen+psykologin+haastattelujen+jälkeen+ja+mitä+yksityinen+psykologi+ilman+allekirjoitusta+voi+muistaa+asiakkaan+sanoneen+jälkikäteen.+
Elisabet+Loftus,+Irvinen+yliopiston,+ehkä+maailman+johtava+muistitutkija,+kirjoitti,+että+yli+kaksikymmentä+vuotta+vanhoista+asioista+ihminen+ei+voi+muistaa+oikein+ja+hän+vielä+kertoi+kaksi+muuta+tosiasiaa.+Hän+loi+Folkhälsanin+isännöimässä+tapahtumassa+viidessä+minuutissa+paikalla+olleille,+psykologeille,+psykiatreille,+poliiseille,+syyttäjille+ja+tuomareille+eri+oikeusasteista,+jotka+olivat+mukana+tilaisuudessa,+noin+60%+heistä+vääriä+muistikuvia+johdattelemalla+ja+ilman+johdattelua.+Hän+lisäksi+totesi,+että+tutkimuksissa+850+tutkittavana+ollutta+naista+totesi+tulleensa+manipuloiduksi+yksityisten+terapeuttien+terapioissa+muistamaan+hyväksikäytöistä,+jotka+olivat+harhakuvia,+eivätkä+vastanneet+totuutta.
Hän+kertoi+myös+omakohtaisen+kokemuksen+niinkin+tärkeän+henkilön+kuin+oman+äidin+kuolemasta,+josta+hän+oli+pitänyt+kuoleman+paikasta+ja+tavasta+muistikuvaansa+varmana,+mutta+joka+osoittautui+virallisia+dokumentteja+tutkimalla+olleen+totaalisesti+väärä+muistikuva.+Tutustu+siihen+hänen+julkaisuistaan.+Tutustu+samalla+Päivi+Hirvelän+väitöskirjaan:+”Lapsi+rikosprosessissa”.+Ja+Pekka+Santtilan+kirjaan+”Oikeuspsykologia”.+Niin+näet+kuinka+jo+puolen+vuoden+työnohjausta+vaille+jätetyt+syyttäjät+toimivat+lain+vastaisesti+noita+asioita+määriteltäessä+ja+syyttämisissään.+Tuossa+tilaisuudessa+kaikki+syyttäjät+ääneen+totesivat+koko+kuulijakunnan+nähden+ja+joka+tilaisuus+myös+nauhoitettiin,+että+heillä+ei+ole+näyttöjä+ja+heillä+ei+ole+tietoa+kuinka+todistaa+oikein+noissa+tapauksissa.+Aslak+oli+saanut+selville,+että+se+ei+ollut+estänyt+käyttämästä+yksityisen+terapeutin+tekemiä+asianomistajan+haastatteluja+päätodisteenaan+yli+20+vuotta+vanhassa,+asianomistajan+täytettyä+28+vuotta,+syyteoikeuden+vanhenemisesta+riippumatta,+siis+syyttäjää+ja+tuomaria+käyttämästä+sitä+yksityisen+terapeutin+lausuntoa,+jota+psykologi+itse+ei+ollut+edes+allekirjoittanut;+siis+langettavan+tuomion+päänäyttönä+jonka+perusteella+syytetty+tuomittiin.+Vastaajaa+ei+kuultu,+tuomion+perusteet+eivät+olleet+avoimia.+Oikeusprosessi+ei+ollut+avoin+eikä+diskursiivisuuden+ja+kuulemisen+velvoitteita+täytetty.+Oikeusasiamiehen+kanslian+juristi+sanoi,+että+syytteessä+ei+ollut+mitään+tolkkua,+eikä+sillä+aineistolla,+mikä+syyttäjällä+oli,+ei+voi+todistaa+mitään+syytettyä+vastaan.++Lastensuojelu+totesi+tutkittuaan+asiaa,+että+kyse+oli+avioeron+ja+huoltajuusriidan+aikaisesta+riitelystä+siitä,+kumpi+saa+lapset+huollettavakseen.+Pekka+Santtilan+mukaan+koskaan+ei+Suomessa+ole+tuomittu+huoltajuusriidan+ja+johdatellun+haastattelun+perusteluilla+isää+syylliseksi+väitettyihin+tekoihin.+Puolustusasianajaja+totesi+ennen+oikeuden+istuntoa,+että+ole+huoletta,+hän+on+varustautunut+puolustamaan.+Oikeuden+istunnon+edellä+hän+sanoi,+että+ole+huoletta,+syyteoikeus+on+selvästi+vanhentunut,+eikä+syytettä+voida+enää+käsitellä.+Istunnossa+hän+totesi,+ettei+hän+ole+valmistellut+puolustusta,+vaan+syytetty+voi+itse+puolustaa+itseään.+Syytetylle+sanottiin,+että+sano+nyt+ainakin+nimesi+ja+osoitteesi.+Muuta+ei+voinut+tehdä.
Hovioikeudessa+ei+myöskään+syytettyä+kuultu.+Kun+uusi+asianajaja+sanoi,+että+te+ette+voi+käyttää+lainvastaisia+näyttöjä.+Tuomari+naurahti+röhönaurun+ja+sanoi,+että+”haluatko+nähdä+mitä+me+voimme”.+Ja+aineistoa+ei+julkaistu+yleisen+arvioinnin+alaiseksi+ja+kahden+aikuisen+välinen+oikeusjuttu+säädettiin+asianomistajan+pyynnöstä+salaiseksi.
+Yli+80+vastaajan+oikeusturvan+takeiden+lakien+velvoittamaa+vaatimusta+oli+jätetty+noudattamatta.
Ihmeen hyvin tyttöset viihtyi seurassa vaikka mikään ei viittaa minkäänlaiseen väkisin pitämiseen. Syytteet ovat irrallisia tunnelmia eikä he kuvaile omia repliikkejään. Jossain kohtaa jää käsitys ettei Rydman meinannut päästä eroonkaan. Tää ex josta löytyi herutuskuvia esiintyy jutussa kaulaan asti napitettuna ja puhtaan valkoisissaan selittämässä. Ja miehestä kaivettu pöllömäisimmät kuvat.
Ukkolan horinat ei jaksa kiinostaa. Suomen turhin toimittaja.
kommenttisi on ilkeä toivon että poistetaan kommenttisi, koska pilkkaat
Ja niin saatiin leima mielivallan käytön objektille eliniäksi ja tuhottua hänen elämänsä edellytykset toimia alalla, johon hän oli kouluttautunut ja johon harjaantunut yms. yms. yms. -Miten suomalainen oikeusjärjestelmä oli taannut vastaajan oikeusturvan? Yli 80 vastaajan oikeusturvan takeiden lakien velvoittamaa vaatimusta oli jätetty noudattamatta. Mutta pääasia oli saavutettu. Syyttömän tuomitseminen!
Isot perheet varokaa lapsianne. Yksi perheenisä kertoi hänen tyttölapsensa sanoneen silloin kun me too -mania oli kuumimmillaan, että jos et osta minulle uutta polkupyörää, syytän sinua hyväksikäytöstä. Tytär tiesi, ettei näyttöjä tarvita. Vain syyte, itkukohtaus, hieman teatteria, yksityisen terapeutin johdatteleva tutkimusraportti ilman terapeutin omaa allekirjoitusta ja ”vot ja mot”, isä on iäksi leimattu ja erotettu yhteiskunnasta, ystäväpiireistä ja uskonnollisissa yhteisöissä ”karttamisrangaistuksen” alaiseksi. Ja pahimmassa tapauksessa tapettu ja raiskattu vankilassa. Lisäksi kymmenet tuhannet olisivat palkkiona ihanat lapselle, joka ei halunnut seurata uskonyhteisönsä ahdistamaksi kokemaansa kulttuuria ja vihasi vanhempiaan, jotka koki itse tekemiensä päätelmien kautta, ilman, että isä olisi sanonut mitään, siis Raamatusta saarnassa kuulemansa tekstin perusteella tuomitsevaksi hänet epäuskoisena kadotukseen. Isä ei todellakaan ollut ollut lainkaan tuomitseva. Eikä siitä voinut myöskään olla mitään näyttöä siis.
Kuinka ollakaan, yhteiskunnassa vahingonilo oli ylimmillään! Se oli sitä suomalaista kauneutta ja arvomaailman koherenssia!
Ja isä, hän oli yksin, hänen elämänsä oli tuhottu. Ähä kutti, joutaakin kärsimään, ajatteli ex puoliso ja vahingonilo oli ylimmillään myös me too, -feministikubeissa ja pahansuovissa ”oikeusvaltiokailottajien” valheellisissa manöövereissä. Päivi Istalan: sika, sika, sika… kaikui vielä toisinaan kaiuttimista suomalaisissa kodeissa, joissa isät olivat tajunneet asemansa ns. länsimaisessa arvoyhteisössä.
Samaa yhteiskuntafilosofiaa oli jo saatu feministien toimesta kylvetyksi myös Ukrainaan. Niinpä! Perheet olivat alkaneet hajota yhä useammin naisen tajutessa, että hän itseasiassa nyt emansipoituna ja sanavalmiimpana on perheen pää. Esimerkiksi Odessassa oli jo omaksuttu suomalainen peruskoulutusjärjestelmä. –Siinä oltiin Ukrainassa jo myös seurausilmiöineen tilanteessa, että Isät piti saada ymmärtämään, että heidät voitiin tuhota koska vain feministit yhdessä niin päättävät. Asianomistaja, hänen asianajajansa, syyttäjä ja tuomari olivat naisia. Naisten ns. sumea logiikka, joka kävi hyvin esille mm. Speden ”naisen logiikka” sketseissä? -Yllättäen tuon kehityksen yhteys on olemassa myös siihen hirveään tapahtumasarjaan, jossa Venäjä, suojellakseen geopolitiikkaansa ja kulttuuriperintöään päätti hyökätä Ukrainaan … Miten niin? Feministien yhteiskuntafilosofiassa ja sosiaalipsykologisessa logiikassa ja orientaatiossa on keskeistä syrjäyttäminen verkostoista, ystävyyssuhteista, arvoverkoista ja pilkkaavat ja halventavat käytänteet ja puheet. Tuo negatiivisten tunneorientaatioiden malli ja venäläisten rehellinen, vihainen tulkinta tulleensa väheksytyksi ja hyljityksi on raivostuttanut Venäjällä ja Putin on päättänyt näyttää mihin se pystyy?!
Lännessä ei ole tajuttu tuota uhkaa riittävän aikaisin. Feministit arvelivat voittavansa kun pyrkivät leimaamaan Putinin ”pikku mieheksi”, ”Putleriksi” jne. ja siten saavansa ”feministit” kaatamaan Venäjällä hallituksen ja kuten Valko-Venäjällä oli tavoitteena Tsihanouskajan, nuoren naisen, syrjäyttävän ”boomerin setämiehen” -jota väheksyvää ja halventavaa ilmaisua feministit kernaasti keski-ikäisistä ja vanhemmista miehistä käyttivät. Lännessä ei ole tajuttu, että vaikka feministinen valtakulttuuri ja naisten valta alkaa olla Lännessä tämän ajan vapaiden liberalististen ajattelujen ja feministien valtapositioihin soluttautumisen oikeuttamaa, kuten nyt juuri taas tapahtuu Jan Vapaavuoren feministinautinnollisessa takaa-ajossa ja lisäksi yhteiskuntaorientaatioissa määräävää, sama ei ole mahdollista ns. itäisissä patriarkaalisissa kulttuureissa. -Ainakaan vielä.
-Tosiasiassa miehetkin ovat feministisoitumassa Länsimaissa. Siihen on useita syitä. Esimerkiksi koetun ”telaketjufeministin onnistuneeksi nähdyn sanamanipulaattorin” peesaaminen, miesten naisistuminen ja ns. tasa-arvomanipulaation, mutta tosiasiassa miesten syrjäyttämisen filosofian käyttö valtapyrkimyksissä ja miesten leimaamisessa yhteiskuntapolitiikassa ja sen kautta tavoiteltavissa valtapositioissa. Tätä kautta se on eräänlaista äärikommunistista valtapolitiikkaa miestä ja miehisiä arvoja vastaan. Se, onko se hyvä vai paha, siihen on vaikeaa ottaa kantaa. Mutta se aiheuttaa konflikteja Idän ja Lännen välillä.
On suuri mahdollisuus, että se tulee olemaan myös kolmannen maailmansodan juurisyy!
Viittasin aiemmin Speden tekemiin sketseihin ”naisen logiikasta”. Ne näyttävät aluksi naiiveilta ja epätosilta. Mutta nyt ovat monet silmät avautuneet kun katsotaan Venäläisten manipulaatiota Ukrainan tapahtumista ja osuudesta sodan syttymiseen ja sodan syihin ja seurauksiin. Kysyin muutamalta feministiltä toteavan kysymyksen: ”Mutta entä jos Venäjä käyttääkin ydinaseita jos on kokenut tulleensa väärin kohdelluksi ja väärin ymmärretyksi?. Kaikkien naisfeministien vastaus oli sama: ”Onhan muillakin ydiaseita!”. ”Tulee niitä venäläistenkin niskaan ja Moskovaan ja Pietariin”. -Haastava asenne oli yleistä sen sijaan, että olisi oltu kiinnostuttu tai haluttu ensisijaisesti argumentoida ja selvittää ns. riitaisuuksien ja hyökkäysten juurisyitä. Esimerkiksi Venäjän ja venäläisten yleistä halveksuntaa, nolaamista ja mitätöimistä ja ajamista ulos arvoverkoista, kansainvälisistä valta-atraktio-kommunikaatioverkoista ja hyötyverkoista. Kaikkien tiedossa on, että ollakseen hyväksytty feministisissä valtioissa ja niiden muodostamissa arvoyhteisöissä, Venäjän on vaihdettava koko valtajärjestelmä, pakanallistuttava, naurettava keski-ikäiset miehet ulos vallasta ja asetettava sekularisoitunut emansipoitunut ateitinen naiseliitti valtaan ns. demokratian nimissä.
Miksi miehet eivät länsimaissa puutu asiaan, vaan elävät kuin ajopuut ja sohvaperunat? Ei, niin ei ole ja toisaalta taas on. Nimittäin jo Leijonayhteisöissä, joksi Suomikin ainakin jääkiekossa usein halutaan verrata, tulee yksi urosleijona tai vallan oligarkia, joka kernaasti ottaa haltuunsa naaraslauman ja tuhoaa muut leijonat, jotka voisivat haastaa yhden alfauroksen. Feministit puhuvat myös alfamiehistä. Juuri samassa mielessä. Yksi alfauros voidaan porukalla ohjata mm. tunteisiin vaikuttavin elementein ja kuin Troijan Helenan tai Katariina II:n mallin mukaan jos nainen pääsee ns. ”piikkipaikalle”, ja hänestä tulee häikäilemätön psykopaatti, hän helposti manipuloi miehet tai pakottaa väkivaltakoneiston, joka on hänen käytössään, keinoin alistumaan ehdottomaan ja riippumattomaan naisvaltaan. Tuo ilmiö on parhaillaan kehittymässä myös oikeuslaitoksessa. Totuus ja vastaajan oikeusturva nähdään toissijaiseksi ”tarkoitus pyhittää keinot” -naistarkoituksenmukaisten yhteiskunnallisten miehen tuhoavien manööverien pyrötityksissä ja yhteiskunnallisissa manipulaatioissa syrjäyttää mies ja nostaa nainen kaikkialla määräävään asemaan. -Oletko sattumalta nähnyt maata, jossa noin parhaillaan tapahtuu? Jos et, olet yhteiskunnallisesti sokea tai sokaistu, kuin venäläiset ymmrätämään todellisia tapahtumankulkuja ja syy-seuraussuhteiden todellisia muuttujia.
Hesari on perustanut oman tuomioistuimen. Toimittaja esiintyy syyttäjänä ja todistajat puhuvat aina totta. Heidän motiiviensa kyseenalaistaminen on kiellettyä. Puolustusta ei ole, mutta toimittaja antaa lopuksi tuomion, jonka vuosi menetät rahaa, uran ja maineen. En ikinä tule tilaanaan moista roskalehteä joka on niin vasemmistolainen, että oksettaa. Tuon toimittajan omatkin taustat ovat aika mielenkiintoiset...niistä voisi joku tehdä törkyjutun.
Eihän tässä kukaan menettänyt mitään. Turha oikeistoporvari Rydman vedettiin vessanpytystä alas kuten kuuluukin 😆
Mutta paljonko teitä puniggeja ammuttiin 1918?
Meillä päin melko paljo...hehheeeee.
Ehkä tämä onkin täysin poliittinen juttu,tarkoitus kammeta Rydman pois
eräitten kokomusedustajien tieltä,kuten Mykkäsen.Mykkänen on kovasti
ajamassa Rydmannia pois politiikasta,huomatessaan Rydmannin suosion
kasvavan.Hänkö on palkannut likkakuoron taakseen.
Ottakaapa seelvää asioista,ennenkö tuomitsette.Politiikka on politiikkaa.
vai oisko viisaampaa ettet sinäkään kommentoi tähän tapaukseen mitään jos ei ole varmaa tietoa?
Politiikka on julmaa.
"Tarkkaan ei myöskään avata HS:n avaintodistajan, Rydmanin ex-puolison Rydmanista tekemää aiempaa tutkintapyyntöä, joka näyttäisi pöytäkirjat lukeneelle silkalta kiusanteolta. Jos HS:n päätodistajalla on kostomotiivi, se vaikuttaa vahvasti hänen todistuksensa arvoon."
Niin.
Rydmanin vastine kuvakaappauksineen ja viestinvaihtoineen maalaa hyvin erilaisen kuvan tapahtuneista kuin HS:n juttu. Se asettaa myös kyseenalaiseksi parin HS:n käyttämän lähteen motiivit, joista toinen on yksi HS:n päälähteistä, toinen on yksi tapauksen alulle panijoista viestipalvelu Jodelissa.
Niimpä niin.
Rydmanin tapauksessa on kysymys jätetyn naisen kostosta. Rydmanilla on käynyt huono tuuri naisvalintansa kanssa. Akka mm. teki rikosilmoituksen siitä, kun Rydman hyvää hyvyyttään palautti naiselle tämän Rydmanin asuntoon jättämät tavarat postiluukusta. Oli akan mukaan "kotirauhan rikkomista". Poliisi oli eri mieltä.
Persusiiven ja suvakkisiiven valtataistelu kokkareissa. Siinä kaikki.
Niin on. Onneksi meillä vasemmisto-demareilla ei ole mitään valtataistelua. Vihreätkin jo niin sekoilleet auringossa, että luulevat ruskettuvansa, kun sisätiloissa reidet paljaana nuokkuvat.
SDP:ssä vasemmistolaisuuteen viittaa enää puolueen nimi. Nykyään puolue on EU:n edunvalvontajärjestö, joka ajaa EU:n asioita ja maksattaa sen kansalla. Jotta voidaan pitää kulisseja yllä, on luotu PR-ammattilaisten kanssa harhaanjohtavaa vasemmistohenkistä populismia, sekä paisutellaan satunnaiset poliittiset laastarit sellaiseksi, että ikään kuin kokonaistilanne olisi hyvä ja SDP on sen saanut aikaan. Sanna Marinin perusteeton ja sokea ihailu on osa populismia. Käytännössä SDP:n kannattajat kannattaa harhakuvaa puolueesta, joka kuitenkin ajaa integraatiota, josta on jatkuvaa vahinkoa yhteiskunnalle. Tämä jos mikä todistaa sen, kuinka tehokasta on SDP:n populismi.
Kun Kokoomus on liian suosittu ja gallupykkönen, niin sellaista mahdollisuutta ei ole, että vasemmisto antaa asian olla niin. Lokaamiskampanjan masinointi on väistämätön. Vasemmisto yksinkertaisesti ei pysty pitämään nassuaan ummessa, sillä oman edun ajaminen vahingoittamisen kautta on niin pitkään ollut niin syvään juurtunut ominaispiirre, ettei se lähde kulumallakaan.
Ukkola on hypännyt poliittisesti Persuihin. Jännä juttu sinänsä.
Ai nyt vasta tajusit ja jäätävän tyhmä ämmähän tuo on noin muutenkin
Kun seuraa teinityttöjen käytäytymistä, ja hakeutumista porukoihin jossa alkoholia on mahdollisuus saada, niin kaikki keinot on heillä käytössä.
Ovat olevinaan kaiken kokeneita naisia, vaikka täysi-ikäisyys ei ole edes täyttynyt.
Joten varovaisuus on paikallaan, ettei näihin houkutuksiin sorru. Härskimmät osaavat vielä jälkikäteen rahastaa hyväuskoisuudesta.
Hyvä Sanna Ukkola.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞