Päivi Räsänen iloitsee aborttioikeuden kaventamisesta: https://yle.fi/uutiset/3-12510637
https://eroakirkosta.fi/
Yle: Päivi Räsänen iloitsee naisten oikeuksien kaventamisesta
9
139
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt kannattaa erota kirkosta päivin ja hänen hengenheimolaistensa takia
- Anonyymi
Kristinusko on maailman vihamielisin uskonto. Sisaruskonnon pommimiehet voivat vain seurata kateellisina vierestä, kun kristittyjen toimet aiheuttavat kuolemia ja kärsimystä kuin liukuhihnalta.
- Anonyymi
Jotain suhteellisuudentajua! Sisaruskonto oli kyllä pitkään jopa suvaitsevampi, mutta tällä hetkellä tilanne on kyllä selkeästi toinen. Ei Päivikään ole sentään pommeja viritellyt, eikä hänen kannattajajoukkonsa riitä lakien muuttamiseenkaan.
- Anonyymi
Kun Taivaan Jumala puuttuu asiaan, loppuu varmasti tämä hirvittävä tappaminen jo ennen lapsen syntymää, ajatelkaa nyt vakavasti, mitä olette tekemässä, rangaistus tulee olemaan järkyttävä!!
- Anonyymi
En iloitse😁 päivin mielipiteistä, vaan kirkkoeroista
- Anonyymi
Päivi luulee omistavansa rahan ja raamatun, mutta ei omista kumpaakaan. Raha on hälle rakkain, Raamattu vain reksiviittaa.
- Anonyymi
Päivi on kyllä ihan oikeassa Raamatun mukaan,niin älkää väittäkö vastaan
- Anonyymi
Suomen laki ei ole muuttumassa mihinkään.
- Anonyymi
Räsäsen kannattaisi pitää suunsa kiinni....
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074957Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744281579- 1921146
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk181044Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826